رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
تیدا بانو

داستان واقعی حس تنهایی|arshida79کاربرانجمن نودهشتیا

پست های پیشنهاد شده

نام داستان واقعی : حس تنهایی 

نام نویسنده :arshida79

ژانر : غمگین ، احساسی

هدف : علاقه به نویسندگی 

ساعات پارت گذاری : نا معلوم

خلاصه

دخترکی خسته و تنها از زور آزمایی روزگار ، در اتاقش بر دیواری تکیه داده و اشک می ریزد .

او دیگر آن دختر شاد قبل نبود و مسببش تنها یک نفر بود !! 

آقای بارمان امیری!! 

مقدمه

چه کسی می فهمد ...

در دلم رازی هست !!!

می سپارم آن را ...

به خیال شب و تنهایی !!!

لینک صفحه نقد :

https://forum.98iia.com/topic/6695-نقدداستان-واقعی-حس-تنهاییarshida79کاربرانجمن-نودهشتیا/

ویرایش شده در توسط shakiba_m

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

* ایـــن داستــان واقعیت است * 

سرش را به شیشه ماشین چسبانده بود و شالش را محکم تکان می داد تا شاید کمی هوای داخل ماشین خنک تر شود .

رو به مادرش کرد وگفت

+ پس چرا نمیاد ؟ 

ــ نمی دونم ، نگاه کن ببین می تونی یه آب سرد کن پیدا کنی ؟ 

از ماشین پیاده شد و در را محکم بست ، نگاهی به اطرافش کرد و پوفی از سر عصبانیت کشید . 

همه جا پر از ماشین های پارک شده بود و چیزی شبیه به آب سرد کن در آن اطراف وجود نداشت .

ازشدت گرما فورا سوار ماشین شد و روبه مادرش گفت :

+ چیزی این اطراف نیست ، وای من دارم می میرم تورو خدا یه زنگ به بابا بزن ببین کجا مونده ، من دیگه نمی تونم تحمل کنم . 

ــ موبایلم رو از توی کیف بده تا زنگ بزنم ، خودش رفته جای خنک ما رو یادش رفته .

کیف را باز کرد و موبایل گرم شده ی مادر را به دستش داد .

مادر هم قفل گوشی را باز کرد و شماره پدر را گرفت . 

ــ سلام کجایی؟ 

...

ــ زود بیا ما داریم از گرما می میریم .

...

ــ آناوا گشت ، این جا آب سرد کن نیست . 

...

ــ باشه .

تلفن را به آناوا پس داد وگفت :

ــ الان میاد .

آناوا شالش را در آورد و روی صندلی انداخت ، دیگر تحمل گرما را نداشت ، لبانش خشک خشک شده بودند و گلویش می سوخت . 

از دور قامتی را دید ، چشمانش از شدت گرما تار می دید اما توانست قامت پدرش را بشناسد . 

مادرش را تکانی داد و گفت

+ داره میاد ، داره میاد .

شالش را سر کرد و دکمه های مانتویش را بست و هر دو منتظر پدر ماندند .

ویرایش شده در توسط shakiba_m

لینک به ارسال

پدر که در ماشین نشست صدای مادر بالا رفت .

ــ خودت رفتی جای خنک و خوب ، ما رو ول کردی همین جا ، تو نمی بینی هوا چقدر گرمه .

پدر دستانش را به حالت تسلیم بالا برد وگفت

ــ به خدا دست من نبود ، اداره  و بانک همیشه شلوغه .

ــ حداقل الان راه بیافت برو یه جای خنک .

پدر چشمی گفت و ماشین را روشن کرد ، همین که شروع به حرکت کرد آناوا دو شیشه ی پنجره را تا آخر پایین کشید و شالش را کمی شل کرد .

هجوم هوای خنک به صورتش آنقدر لذت بخش بود که به چند ثانیه نکشید و همان جا خوابش برد .

با صدای نا مفهومی که به گوشش خورد ، چشمانش را باز کرد و به مادرش که به عقب برگشته بود خیره شد ، مادر بادیدن چشمان بازش لبخندی زد و گفت :

ــ بلند شو آناوا ، اومدیم خونه داییت !! 

باشنیدن حرف مادر فورأ از جایش بلند شد .

+ کـــــــــــجا ؟ 

مادر تشر زد .

ــ چه خبرته ؟ چرا داد می زنی؟ گفتم که اومدیم خونه داییت .

+ این جا برای چی؟ 

این بار پدر جواب داد .

ــ دخترم بیش از چهار پنج ساله که داییت و خانواده اش رو ندیدیم ، گفتم حالا که ما تا شیراز اومدیم به داییت هم سری بزنیم و برگردیم .

+ اما لباس من مناسب نیست . 

مادر عصبانی شد وگفت

ــ اتفـاقا مناسبه ، خیلی هم مناسبه ، زودباش پیاده شو .

همگی پیاده شدند و مادر به سمت در رفت تا زنگشان را بزند .

لینک به ارسال

تا مادر زنگ را زد آناوا نگاهی به لباس هایش انداخت ، ساپورت آبی رنگی که تا مچ پایش بود به همراه یک مانتوی جلوباز یشمی و شال آبی رنگ زیادی چشم را می زد ، لباس هایش مناسب نبود و همین مسئله اعصابش را بهم ریخته بود .

در توسط دایی باز شد و همگی داخل خانه رفتند ، تا به حال خانه دایی را در شیراز ندیده بود و حال از زیبایی اش به وجد آمده بود .

حیاط بزرگی که در دو طرفش باغچه های بزرگی قرار داشت ، یکی پر از گل لاله و دیگری دارای دو درخت زرد آلو و انگور بود .

لبانش به لبخندی بازشد ، خانه آنقدر زیبا بود که او اعصاب خوردی اش را ازیاد برده بود ، همین که داخل خانه رفتند کسی محکم در آغوشش گرفت و او را چندبار پشت سرهم بوسید .

همین که فرد مقابل رهایش کرد قدمی عقب رفت و نفسی گرفت ، تازه توانست زن دایی خندانش راببیند ، اثری از پیری درصورتش نبودو هنوز مثل قبل وقتی می خندید لپش چال می افتاد ، کت و دامنی سورمه ای رنگ پوشیده بود و شال نقره ای اش صورتش راقاب گرفته بود .

نگاهی به دایی کرد ، دایی مرتضی برخلاف زن دایی سوگل پیر و شکسته شده بود ، موهایش هم جوگندمی بود اما هنوز هم مثل قبل جذاب و خوش پوش بود .

نگاهی به پذیرایی بزرگ خانه کرد ، چهار عدد فرش دوازده متری  سورمه ای رنگ در خانه انداخته بودند ، پرده ها و مبل ها هم سورمه ای رنگ بودند فقط تلویزیون و میزش به رنگ مشکی بود.

چشمانش هر لحظه بیشتر برق می زد ، خانه بسیار زیبا چیده شده بود . در هر گوشه خانه گلدانی بزرگ به چشم می خورد، آشپز خانه بزرگ و دل بازی که پر از ظرف و ظروف زیبا و کابینت های طرح چوب بود  ، لوستر های بزرگی که در آشپزخانه و پذیرایی قرارداشت آناوا را شگفت زده کرده بود .

در گوشه ای از خانه راه پله طلایی رنگ و زیبایی به چشم می خورد که نشان دهنده وجود طبقه ی دوم بود .

دست از کنکاش خانه برداشت و کنار مادرش روی زمین نشست و به تعریف و تمجید های زن دایی گوش داد .

ــ وای خدای من تو همون دختر ده ساله هستی ؟ ماشالله بزنم به تخته چقدر بزرگ و زیبا شدی . 

مادر هم لبخندی زد و گفت : 

ــ آناوا الان دیگه یه دختر پانزده ساله است سوگل جان.

زن دایی ماشالله ای گفت و به سمت آشپزخانه رفت ، مادر هم به دنبال زن دایی وارد آشپز خانه شد .

نگاهی به پدر و دایی انداخت ، آن ها هم غرق صحبت بودند ، حوصله اش سر رفته بود اما کاری نمی توانست انجام بدهد ، چشمانش راداخل خانه چرخاند و در گوشه ای از خانه چیزی را دید که باعث به وجود آمدن لبخندی روی لب هایش شد .

لینک به ارسال