رفتن به مطلب

در خواست ناظر برای رمان آوینا الهه آب ها! | Roya80

پست های پیشنهاد شده

اسم رمان : آوینا الهه آب ها! 

اسم نویسنده:Roya80

لينک صفحه رمان : https://forum.98iia.com/topic/4771-رمان-آوینا-الهه-ی-آب-ها-roya80/?do=findComment&comment=118693

ویرایش شده در توسط Roya80
  • تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، Mary78 گفته است :

باتشکر 

• تشکر 1

لینک به ارسال

سلام و خسته نباشید خدمت شما نویسنده ی عزیز

همکار گرامی برسی این رمان با شماست !

@atena_tf

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، M@hta گفته است :

سلام و خسته نباشید خدمت شما نویسنده ی عزیز

همکار گرامی برسی این رمان با شماست !

@atena_tf

بررسی میشه جانا ❤️

دوست عزیزم لطفا تا نقد اولیه به دستت نرسیده پارت نزار گلم... 

با تشکر از صبوری شما 🌹❤️

@Roya80

• پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

واو

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، atena_tf گفته است :

بررسی میشه جانا ❤️

دوست عزیزم لطفا تا نقد اولیه به دستت نرسیده پارت نزار گلم... 

با تشکر از صبوری شما 🌹❤️

@Roya80

حتما عزیزم 

• پسندیدم 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

ببخشید یه سوال داشتم . الان من چند روزه منتظر نقد اولیه رمانمم و پارت نمیذارم . میشه بگید کی نقد به دستم میرسه عزیزم

@atena_tf

• تشکر 1

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Roya80 گفته است :

ببخشید یه سوال داشتم . الان من چند روزه منتظر نقد اولیه رمانمم و پارت نمیذارم . میشه بگید کی نقد به دستم میرسه عزیزم

@atena_tf

چون پارت ها طولانی هستن کار ایشون هم طول میکشه کمی

با تشکر از اعتماد شما لطفا کمی صبور باشید تا ناظر با دقت رمان رو بخونه و نقد رو بهتون تحویل بده.💋🌼

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Roya80 گفته است :

@atena_tf

سلام دوست عزیز... 

به زودی به دستتون میرسه. صبور باشید.🌹 

ممنون 🙏

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

نقد رمان   : چهارگانه جهان ها 

اسم رمان : اسم رمان خیلی تو جذب خواننده مؤثر ِ . باید اسمی انتخاب بشه که هم جذاب و هم با محتوای داستان مرتبط باشه و خیلی هم طولانی نباشه. چون اسم های طولانی از ذهن پاک میشه. اسم انتخابی یه اسم معمولی بود و به نظر من میتونستی جذاب تر انتخابش کنی ولی خب این فقط نظر منه ☺️

ژانر:عاشقانه / تخیلی /فانتزی 
در انتخاب ژانر مشکلی نداشتید و با محتوا مرتبط بود 

جلد: جلد نداشتید. حتما موقع انتخاب عکس به ژانر داستان توجه کن عزیزم . 

خلاصه :از نظر  اندازه و محتوا بررسی میشه. 
اندازه :نباید خیلی کوتاه یا بلند باشه و محتوا :باید مفهوم کلی داستان رو روایت کنه و جوری نباشه که کل رمان رو لو بده. 
در کل خلاصه هایی که یک مقدار ابهام دارند، جذاب ترند. 
خلاصه شما خیلی طولانی بود. خلاصه یک جور معرفی رمان به خواننده است و خواننده حوصله اش نمی‌کشه این ده خط بخونه تا بفهمه چیه. هر چند که خلاصه شما توضیحات جالبی داشت ولی به نظرم یه خلاصه بهتر بنویس و این توضیحات رو قبلا شروع پارت اول اضافه کن. 

مقدمه :مقدمه  هم خیلی تو جذب خواننده مؤثره. و باز هم  از نظر محتوا و اندازه بررسی میشه. مقدمه شما خوب بود و مشکلی نداشت 

شروع داستان :شروع خوبی بود. کشش داشت  و من جذبش شدم. 👌

باورپذیری : خب با توجه به ژانر داستان مشکلی نداره 

سیر رمان : سیر آروم و خوبی داشت. 

شخصیت پردازی : باید هر شخصیت رو به خوبی توصیف بکنی تا تفاوتش با بقیه کاراکتر ها مشخص بشه. در این بخش خوب عمل کردی 

دیالوگ و مونولوگ :  شما هم از دیالوگ‌ها و هم مونولوگ استفاده کرده بودی. دیالوگ گفتگوهای چند کاراکتر با هم  و مونولوگ گفت‌وگوها یا زمزمه های کاراکتر با خودشه. ديالوگ ها مهم ترین بخش داستان هستند باید سعی کنی ديالوگ هات خاص باشه. 
مونولوگ ها هم به نوبه خودش خیلی به  زیبا تر شدن رمان کمک میکنه. 
و سعی کن دیالوگ های اضافی ننویسی. مثلا اون قسمت که لئو میگه من پسر بزرگ ویلیام پادشاه خاکروناکسم، بعد اوینا با خودش احتمال میده ویلیام پدرشه و میپرسه ويليام پدرته؟ (در صورتی که این دیالوگ و مونوگ اضافیه اینارو رو اصلاح کن گلم) 

توصیفات :از چهار جهت  بررسی می شه:
1.حالات: در این بخش مشکلی ندیدم. حالت ها رو توصیف کرده بودی 
2.احساسات: در مورد احساسات  هر کاراکتر توضیح داده بودی  
3.ظاهر:  این قسمت هم مشکلی نداشت. 
4.مکان:باید جوری توصیف کنی  که خواننده خودش رو تو اون مکان ها احساس بکنه که این مورد هم خوب عمل کردی 
فقط یه نکته ای بگم ( درسته که توصیفات خیلی مهمه ولی فراموش نکن که توصیف زیاد از یک مکان و هرچیزی باعث میشه خواننده خسته بشه مثلا تو پارت اول خیلی از سرد و سخت شدن اطراف گفته بودی و اینکه دوست داشتم بیشتر از رسالی می دونستم ولی خیلی در موردش نگفتی. یا اینکه چطور الهه انتخاب میکنن و خانواده اوینا کجا هستند و... ) 

فضاسازی :سعی کن اتفاقات کلیشه ای ننویسی. اتفاقات نو و متفاوت داستان رو جذاب میکنه. 

رعایت لحن نوشتاری : عزیز جان خیلی خوب رعایت کردی . فقط به خاطر بسپار که وقتی که دیالوگ تموم میشه داستان رو روایت نکنی بیایی خط بعد و ادامه بدی.. 👌

علائم نگارشی و غلط املایی :
عزیز جان شما علائم نگارشی رو تا حدودی رعایت کردی  ولی نیازمند به تلاشی.  شما میتونی با مطالعه نکات نگارشی خیلی خوب همه رو اصلاح کنی. نکات نگارشی خیلی مهمه و رعایت نکردنش باعث میشه جملات و دیالوگ ها ناخوانا باشه. 
شما نباید می رو به فعل بچسبونی. این موارد رو زیاد دیدم. لطفا اصلاحشون کن. مثلا. میدادم غلطه... می دادم درسته. یا میکنی /می کنی... نمیتونستم / نمی تونستم. 
و نکته بعدی اینه که شکسته نویسی کلمات اشتباهه. 
ی / یه 
فک /فکر 
 شما یکسری کلمات رو این طوری نوشتی 👈 آ*غ*و*ش 
این غلطه. آغوش کلمه ممنوعه ای نیست در صورتی که درست و به جا بکار برده بشه مثلا اینکه رسالی اوینا رو در آغوش کشیده مشکلی نیست یا این‌که قفسه سینه اوینا باشدت بالا پایین میره احتياجی نیست سینه رو مثل آغوش ستاره دار بنویسی و همین طور تمامی اون کلماتی که ستاره دار نوشتی اصلاح کن چون موردی نداره. 

ماسس/ماسه است 

خ، خوبم / خـ ... خوبم 

ضریفی /ظریفی 

دیوونس /دیونه است

مادرشو /مادرش رو ( از این دست اشتباهات هم زیاد دیدم) 

سرزمین برتر و اول سرزمین آب هاست! 
این جمله رو این طوری بنویسی قشنگ تره 👈 اولین و برترین سرزمین، سرزمین آب هاست. 

می دوام /می دوم 

یخ زدش /یخ زده اش ( از این دست اشتباهات زیاد داری) 
از هر گوشش /از هر گوشه اش

بارون به صورت مسلسل وار... / به صورت اضافه است و باید حذف بشه... بارون مسلسل وار درسته 

شش/هیس بهتره چون من خودم اینو 6 میخونم 😁

اوممع / بهتره بگی زبون درازی می کنم چون این کار خودش یه صدایی داره و دیگه نیاز نیست این واژه ها رو بنویسی ☺️

هواس /

حواس 

ببینتم / منو ببینه 

از دیدن من و چیستیم /از دیدن من و فهمیدن هویتم بهتر نیست؟ 

چیکا /چه کار 

میوردم / می آوردم 

صداقانش /صادقانه اش

ولوم /صدا 

خلصه /خلسه 

میدوعه /می دوه 

با خشم رو به پدرش میغره / با خشم رو پدرش غرید. 

و بعد خودشو و دوست برنارد نامش... / و بعد به همراه‌ دوستش برنارد... 

فهمیدن اون زوج کجاست /کجا هستند 

و یه نکته دیگه ( خیلی اینتر زدی. مثلا میتونی تو یک خط چند تا جمله پشت هم بنویسی و هیچ مشکلی نداره ولی چهار تا جمله رو هی اینتر زدی. به نظرم نوشته ها  نظم داشته باشه قشنگ تره) 

تکرار کلمات : تکرار بیش از دو بار کلمه در یک جمله دل رو میزنه.  مثلا سر پدر مادرشو توی دریای آبراساکس ببره و سر هاشونو به عمق دریا پرتاب کنه
درستش 👈سر پدر و مادرش رو ببره و توی دریای ابراساکس پرتاب کنه. 

نثر:محاوره بود و تو پارتها رعایت کردی فقط بعضی دیالوگ ها خیلی معیار میشد. مخصوصا مکالمه های اوینا و اون پسره تو پارک 
یه قسمت  نوشته بودی. دور نخواهد بود فکر کنم پارت 9 بود   باید بنویسی دور نیست 

رعایت فعل و فاعل :تقریبا رعایت کرده بودی ولی بیشتر تمرکز کن که فعل همیشه آخر جمله باشه. مثلا با عشق خیره میشم و به دونه های زیبای اب که تو هوا معلقن! 

👈با عشق به دونه های زیبای آب که تو هوا معلق شدند؛ خیره میشم. 

یا اینجا :خیره به چشم های مخاطبم بشم 
👈 به چشم های مخاطبم خیره بشم 

رعایت هدف سازی پارت‌ها :  یادت باشه پارت ها رو بدون رسیدن به یه محتوا تموم نکنی. خوب بود من خیلی مشکلی ندیدم. فکر می‌کنم یکی یا دو پارت بین دیالوگ ها تموم شد. 

رعایت نکته اخلاقی وشرع و قوانین اسلامی :عزیزم شما خیلی خوب رعایت کردی. من مشکلی ندیدم... ممنون 🙏

ایده: ایده خوبی بود. از پس توصیفات خوب بر اومدی و من  تونستم تجسم کنم و لذت بردم و برای خوندن بقیه داستان مشتاقم. 

خسته نباشی گلم. ❤️
تیم نقد و ناظران نودوهشتیا
@atena_tf

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری