رفتن به مطلب
mary.kh78

معرفی و نقد رمان تندیس عشق|mary.kh78

پست های پیشنهاد شده

PicsArt_04_11_08_11_12.png

نام رمان:تندیس عشق

نویسنده:مریم خسروی کاربر انجمن نودوهشتیا

ژانر:عاشقانه،پلیسی.

هدف:نشون دادن زیبایی های زندگی و اثبات وجود نعمت های زیبا در زندگی.

ساعات پارت گذاری:نامعلوم.

خلاصه:روایت این رمان بر اساس زندگی دختری هست به نام تندیس که شغلش باعث شده دختر سرد و خشنی باشه اما در عین حال مهربون هست و تا جایی که بتونه محبتش رو دریغ نمیکنه،اما اتفاقاتی که تو زندگیش میوفته باعث میشه دید تندیس به زندگیش هم عوض بشه و..

لینک رمان تندیس عشق 💙

ویرایش شده در توسط mary.kh78
  • تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام عزیزم 

اومدم نقدت کنم که زدم رو لینک نقدت تو صفحه ی رمان دیدم درست نیست براتون گشتم صفحه ی نقد رمانتون رو پیدا کردم و ویرایش کردم . 

موضوع رمان بسیار هیجانی ، آموزنده و زیبا بود . 

داستان خواننده جذب کن بود تو همون چند پارت اول که این خودش خیلی مهم 

تو دیالوگ نویسی ، باید از یک نظم پیروی کنید و حتما وقتی دیالوگ می خواهید بنویسید اینتر بزنید و از خط بعد شروع کنید .مثال 

با مادر از آشپزخانه بیرون آمدم . پرسیدم : مامان شب مهمون داریم ؟ 

درستش 

با مادر از آشپزخانه بیرون آمدم و پرسیدم 

_: مادر شب مهمان داریم ؟ 

جمله بندی ها یک سری جاها خوب ولی بعضی جاها جای فعل و  فاعل و مفعول رو رعایت نکرده بودی و باعث کند خوانی میشد . تو دیالوگ مهم نیست این قانون بشکنه اما تو متن روایت باید حتما این نکات رعایت بشه . 

علائمی نگارشی رو هم بیشتر دقت کن عزیزم . 

رو توصیفات مکانی بیشتر مانور بده تا خواننده درست با فکر شما تجسم کنه و پیش بره . 

موفق باشید عزیزم

لینک به ارسال

سلام عزیزم . خسته نباشی 

خب من رمانتون رو مطالعه کردم و حقیقتا چیزی که بهت تذکر بدم ندیدم . فقط حس کردم بعضی جاها که نیاز به نقطه داره و جمله بعدی شروع می شه نقطه نزاشتی . 

پارت های ابتدایی هم نسبت به چهار تا پارت اخرت کوتاه و بلند بود و اگر نظمی در اندازه اشون بدی بهتره ‌. 

سعی کن بجای نوشتن ( میخوام ) بنویسی ( می خوام ) . اینطوری از نظر املایی درست تره .

خب عزیزم . امیدوارم خوش بدرخشی . خوش حال می شم اگر رمان منو هم بخونی و نظرتو درباره اش بگی 🌹 @مریم خسروی

• تشکر 1

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، zahra.s گفته است :

سلام عزیزم . خسته نباشی 

خب من رمانتون رو مطالعه کردم و حقیقتا چیزی که بهت تذکر بدم ندیدم . فقط حس کردم بعضی جاها که نیاز به نقطه داره و جمله بعدی شروع می شه نقطه نزاشتی . 

پارت های ابتدایی هم نسبت به چهار تا پارت اخرت کوتاه و بلند بود و اگر نظمی در اندازه اشون بدی بهتره ‌. 

سعی کن بجای نوشتن ( میخوام ) بنویسی ( می خوام ) . اینطوری از نظر املایی درست تره .

خب عزیزم . امیدوارم خوش بدرخشی . خوش حال می شم اگر رمان منو هم بخونی و نظرتو درباره اش بگی 🌹 @مریم خسروی

خیلی خیلی ازت ممنونم زهراجان که رمانم و مطالعه کردی و اشکالاتم و گفتی حتما نکاتی که گفتی رو رعایت میکنم رمانت و خوندم عزیزم خیلی جذاب بود واقعا دست شما درد نکنه😘😘

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، samm گفته است :

سلام عزیزم 

اومدم نقدت کنم که زدم رو لینک نقدت تو صفحه ی رمان دیدم درست نیست براتون گشتم صفحه ی نقد رمانتون رو پیدا کردم و ویرایش کردم . 

موضوع رمان بسیار هیجانی ، آموزنده و زیبا بود . 

داستان خواننده جذب کن بود تو همون چند پارت اول که این خودش خیلی مهم 

تو دیالوگ نویسی ، باید از یک نظم پیروی کنید و حتما وقتی دیالوگ می خواهید بنویسید اینتر بزنید و از خط بعد شروع کنید .مثال 

با مادر از آشپزخانه بیرون آمدم . پرسیدم : مامان شب مهمون داریم ؟ 

درستش 

با مادر از آشپزخانه بیرون آمدم و پرسیدم 

_: مادر شب مهمان داریم ؟ 

جمله بندی ها یک سری جاها خوب ولی بعضی جاها جای فعل و  فاعل و مفعول رو رعایت نکرده بودی و باعث کند خوانی میشد . تو دیالوگ مهم نیست این قانون بشکنه اما تو متن روایت باید حتما این نکات رعایت بشه . 

علائمی نگارشی رو هم بیشتر دقت کن عزیزم . 

رو توصیفات مکانی بیشتر مانور بده تا خواننده درست با فکر شما تجسم کنه و پیش بره . 

موفق باشید عزیزم

سلام مدیر عزیز خوشحالم که از رمانم خوشتون اومده چشم حتما نکاتی که گفتید رو رعایت میکنم ممنونم از راهنماییتون💖

• تشکر 1

لینک به ارسال

سلام‌گلم‌رمان قشنگ و خوبیه امیدوارم موفق باشی 💓خوشحال می شم به رمان های من‌هم سر بزنی و نظرت رو بگی..

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، narjes گفته است :

سلام‌گلم‌رمان قشنگ و خوبیه امیدوارم موفق باشی 💓خوشحال می شم به رمان های من‌هم سر بزنی و نظرت رو بگی..

سلام خانومی ممنون از اینکه برای رمانم وقت گذاشتی و نظردادی❤حتما به رمان هات سر میزنم💋

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

سلام عزیزم چند پارت اول رمانت و خوندم خیلی خوب بود موفق باشی.

خوشحال میشم رمان منم بخونی 

اسم رمانم سلبریتی مغروره.

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Fateme00 گفته است :

سلام عزیزم چند پارت اول رمانت و خوندم خیلی خوب بود موفق باشی.

خوشحال میشم رمان منم بخونی 

اسم رمانم سلبریتی مغروره.

سلام عزیزدل

ممنونم از اینکه برای رمانم وقت گذاشتی 

حتما میخونم گلم💖

• تشکر 1

لینک به ارسال

نام خدا~•
*نقد رمان تندیس عشق*

خلاصه: خلاصه اتون از نظر محتوا کامل بود و پیش زمینه هایی رو به مخاطب رسونده بود از نظر اندازه هم مشکلی ندیدم.

مقدمه: بعضی اوقات از جملات و متن های ادبی و ... برای جذابیت مقدمه استفاده می کنن. مقدمه بعد از خلاصه یه نوع تبلیغ رمان محسوب میشه. مطمئنا با قلم زیبایی که دارید میتونسته اید مقدمه ای بهتر بنویسید و مقدمه الانتون بیشتر شبیه به یک نوع خلاصه بود. روی این موضوع کار کنید.

جلد: جلدتون با ژانر های عاشقانه و پلیسی هم خوانی داشت و از تصاویر و ترکیب رنگ خوبی استفاده شده بود.

ژانر: در انتخاب ژانر هم مشکلی ندیدم و به یقین در آینده متوجه ژانر عاشقانه میشیم. نکته دوم اینکه بعد از ژانر پلیسی ، جنایی هم باید طبق محتوای رمانتون بنویسید.

نام داستان: نامی تقریبا کلیشه ای ولی کوتاه و زیبا بود.

سیر داستان:سیر داستانتون خوب بود و خسته کننده نبود و به خوبی تونسته بودید روی از پس این موضوع بر بیاید.

باورپذیری داستان: مشکلی ندیدم و اتفاقات رو خیلی واقعی جلوه داده بودید. تنها اینکه به نظرتون یک سروان میتونه مافوق یک سرگرد باشه ؟! بهتر بود اینجا یکم تجدید نظر میکردید.

ایده: ایده رمانتون ایده نابی نبود ولی مشکلی نیست و شما با قلم شیوایی که دارید و خلق اتفاقات و حوادث گوناگون و متفاوت میتونید رمانی زیبا و متفاوت بنویسید.

شروع داستان: شروع داستانتون شروع طوفانی نبود ولی همین که از ماموریت و آغاز کار های سخت این قشر از مردم ، شروع کرده بودید ، خوب بود. به قول یکی از ناظران شما رمانتون رو به صورت کمانی پیش میبرید یعنی اتفاقات ابتدا آروم و در اواسط اوج میگیرن و در آخر آرام و کمتر میشن.

شخصیت پردازی داستان: شخصیت تندیس رو به خوبی جلوه کرده بودید. شخصیت شیطون و شادی که در پوسته یک آدم سرد و خشن خیلی جالب و زیبا بود اما بقیه کاکتر ها اعم از انوشه ، خورشید ، حامد و ... ثبات شخصیتی نداشتند و بهتره روی شخصیت پردازی بقیه کارکتر ها هم بیشتر کار کنید.

فضاسازی داستان: فضا سازی در داستان خوب بود و بستر مناسبی برای خلق حوادث، ایجاد کرده بودید.

رعایت کردن هدفمند سازی پارت ها: بهتره پارت هاتون رو طولانی تر کنید تا به محتوایی برسن. یکم بیشتر نوشتن خیلی بهتر و خوبتره.

رعایت کردن لحن نوشتاری: مشکلی ندیدم و لحن نوشتاری تا پایان پارت آخر یکی بود اما بعضی جاها دیدم که از نثر رمان به احساسات درونی کارکتر پرش داشتید. این یکم گیج کننده بود.

علائم نگارشی و غلط املایی: در غلط املایی فقط اشتباهات تایپی رو دیدم اما علائم نگارشی! متاسفانه در علائم نگارشی ضعیف بودید و گاهی اوقات که نیاز به علائم بود استفاده نکرده بودین و اوقات دیگه هم از علائم بیهود استفاده کرده بودین. به خصوص پارت های اول که نوشته بودید.لطفا ویرایش کنید و از علائم استفاده کنید. در ضمن اضافه کنم استفاده از " ..‌. " در نثر و منولوگ اشتباهه بهتره ازش استفاده نکنید ولی در دیالوگ ها به معنای مکث به کار میره و مشکلی نیست. فقط چندجا تو منولوگ و نثر دیدم که اونم با ویرایش حل میشه.

توصیفات: توصیفات چهار دسته هستن. ۱-حالات: مشکلی نبود.
۲-احساسات: احساساتتون متوسط بود و بهتر بود بیشتر روی این موضوع کار کنید. احساسات تندیس خیلی کم بیان شده بود و بیشتر از توصیف حالات در رمانتون بود. صعی کنید بیشتر از احساسات بگید تا خواننده هم متوجه احساسات هر کدام از کارکتر ها بشن.
۳-ظاهر: متاسفانه در توصیف ظاهر ضعیف بودید و خواننده هیچ تصویر ذهنی از کارکتر ها و ویژگی های ظاهری اشون نداشتند. بهتر بود از ظاهر هر یک از کارکتر ها هم توصیفاتی رو مینوشتید. مثال کارکتر تندیس رو از ویژگی های ظاهریش بگید و اون رو توصیف کنید.
۴-مکان: در توصیفات مکان هم ضعیف بودید و باید پیش زمینه ای از مکانی که اتفاقات در اون رخ میدن رو برای خواننده ها ، نشون بدید. روی این موضوع کار کنید. مثال اتاق تندیس در اداره ، آپارتمان تندیس یا خانه های حمید و خلافکاران و ... هیچ توصیفی نکرده بودین.

دیالوگ و منولوگ: در دیالوگ هاتون مشکلی ندیدم و دیالوگ هایی با محتوایی خوب نوشته بودید. منولوگ های رمان هم مشکلی نبود منولوگ هایی با محتوای خوب و جالب خلق کرده بودین.

نکات اخلاقی: مشکلی نبود.

رعایت شرع و قانون اسلام: مشکلی ندیدم و بابت توجه به قوانین سایت و تایپ رمان متشکرم!

تکرار کلمات: اینجا هم مشکلی نبود.

رعایت فعل و فاعل در جمله: با توجه به نثر رمانتون که محاوره ای هست نمیتونم ایرادی در این موضوع بگیرم اما بهتره که فعل و فاعل در جمله رو رعایت کنید اما بخاطر نثر رمانتون ایرادی نیست و هیچ مشکلی نداره.

نثر: نثر رمانتون محاوره ای بود و به خوبی تونسته بودید از پس این موضوع بر بیاید.

پ.ن: در کل رمان جالبی بود و زیبا! امیدوارم در کنار هم دیگه رمانی زیبا بنویسیم. لطفا بعد از هر دو پارت یا ویرایش به من اطلاع بدید. سوالی ب

و در خصوصی حتما بپرسید.

لطفا نام ناظر رو در صفحه اول ویرایش کنید‌.
موفق و موید باشید‌
تیم ناظران انجمن نودهشتیا
@Helen

• تشکر 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری