رفتن به مطلب
zhrw._.ms

.:: در حال مطالعه ::.

پست های پیشنهاد شده

خب خودم استارتش رو می زنم 

من امروز کتاب لولیتا ی ویلایدیمیر ناباکوف رو تموم کردم و استارت کتاب "زن زیادی " جلال آل احمد رو زدم . 

تا صفحه ی 60 فعلا خوندم .

خب کتاب یه داستان پیوسته نیست ولی با چند تا داستان نا پیوسته که روایت می شه یه هدف کلی رو دنبال می کنه .

نثر بسیار روان وشیرین آقای آل احمد هم که فکر کنم باهاش آشنایی داشته باشید که ایشون مترجمی هم می کردند و من به تازگی کتاب بیگانه اثر آلبر کامو به ترجمی ایشون رو هم تموم کردم.

داستان ها حلول سال 1320 هستش و یک دید جدید و نسبتا خوشایند راجع به زندگی در اون دهه بهتون می ده .

در یک کلام قند و عسل ، من کلا از این سبک داستان های کلاسیک ایرانی لذت می برم. کتاب اصلا سخت فهم نیست و چون از داستان های کوتاه تشکیل شده وقتتون رو نمی گیره و مثلا تو مترو یا ایستگاه اتوبوس که منتظرید و وقت خالی دارید می تونی از تو کیفتون درش بیارید و بخونیدش ، اصلا هم قطور نیست .

ایشالا تا دو سه روز دیگه هم تموش می کنم.

ویرایش شده در توسط zhrw._.ms
  • پسندیدم 5
  • تشکر 2

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من کتاب شب گرد کوچه تنهایی رو شروع کردم

خیلی خوبه واقعا با یک جاهاش گریه کردم و یه جاهاش خندیدم.

قلم نویسنده شو خیلی دوست دارم.

بر حسب عادت، یه سری مشکلات از توش در اوردم 😅 ولی قلمش هیچ جا افت نکرده

اسم نویسندشم یادم نیس

#پیشنهادی

• پسندیدم 2
  • تشکر 2

لینک به ارسال

کتاب های جبران خلیل جبران مثل "پیامبر و دیوانه" یا "باغ پیامبر و سرگردان" اصلا دگرگونت می کنه. عالیه مخصوصا واسه نویسنده های حرفه ای!

#فوق-پیشنهادی!

• پسندیدم 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

من چند روزه کتابه "من،زندگی،موسیقی" نوشته "محمد داستانپور" شروع به خوندن کردم. الانم صفحه ۱۳۱ اشم از ۲۵۰ صفحه.

کتاب طولانیه ولی مطالب جالب و مفیدی داره. درمورد موسیقی و آثار موسیقی و نظر اسلام و موسیقی دانان درباره موسیقی هست.

و اینکه پیشنهاد میکنم بخونید چون خیلی از پشت پرده های موسیقی با دلایل محکم رو براتون به نمایش میزاره‌.

اینم بخشی از این کتاب خوب: 

"موسیقی هنریست شنیداری ، اگر شما برای خودتان ، احساساتتان ، شخصیتتان ، روح و روانتان و زمانی که برای گوش دادن به موسیقی می گذارید ارزش قائل باشید ، برای شنیدن نیازمند اصولی خواهید بود و قطعا به نتیجه می رسید که هر چیزی که آهنگین باشد ارزش شنیدن را ندارد."

ویرایش شده در توسط Helen
  • پسندیدم 3
  • تشکر 2

لینک به ارسال

من چند وقت پیش کتاب ربکا اثر دافنه دوموریه رو تموم کردم

یه عاشقانه کلاسیک فوق العاده بود.نثر زیبایی داره و توصیفاتش خیلی عالیه.خیلی خوب میتونیم با این کتاب ارتباط برقرار کنیم و احساسات شخصیت های داستان(به خصوص نقش اول) رو به خوبی درک کنیم..طوری که به راحتی میشه خودمون رو تو اون موقعیت تصور کنیم و جای تک تک شخصیت ها بذاریم.این داستان با اینکه با توجه به موقعیت و مکان هایی که برای ما آشنایی نداشت، نوشتنش کار خیلی سختی به نظر می رسید اما نویسنده طوری مکان ها، لباس ها و... رو توصیف کرده که میتونیم در حین خوندن این داستان محیط اونجا رو تصور کنیم. کتاب قطوریه ولی ارزش خوندن داره

چند روزیه که کتاب مردی به نام اُوه اثر فردریک بکمن رو شروع کردم...این کتاب شخصیت پردازی فوق العاده ای داره..هر دو کتاب رو پیشنهاد میکنم

• پسندیدم 3
  • تشکر 2

لینک به ارسال

امروز مجبور شدم طی یک حرکت انتحاری یه کتاب جدید شروع کنم و تا حداکثر فردا باید تمومش کنم 😫

کتاب جنس ضعیف از اوریانا فالاچی

که "نامه ای به بچه ای که هرگز زاده نشد " هم از نوشته های ایشونه که حتما اسمش رو شنیده باشید (این رو گفتم یه فضای کلی از نثر و اعتقادات نویسندهی  کتاب دستتون بیاد)

این کتاب به وضعیت زنان آسیایی در سال های 1964 این حدود ها پرداخته .

و به نظرم خوبه که هممون یه بار بخونیمش و بفهمیم دقیقا کجا وایستادیم !

البته کتابی نیست که اگه نداشته باشینش ضرر می کنید، یک بار خوندش هم کافیه؛ چون مثل گزارش نوشته شده و از اونجایی که مستند هم هست شما بیشتر می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید .

فقط نظر شخصیم اینه که کتاب خیلی بی طرف نوشته نشده .

و فکر می کنم شما هم اگه بخونیدش متعجب می شید از شنیدن اوضاع چین متمدن امروزی در اون زمان!

حقیقتا این که به نظر نویسنده زنان مسلمان ایرانی برتری داشتن نسبت به زن های دیگه ی آسیا خوش حالم کرد(😂 🤦‍♀️)؛ که البته اگه شما کتاب های ایرانی اون زمان رو بخونید و دستتون بیاد که جایگاه اجتماعی زن ها اون موقع چطور بوده و بعد هم با نوشته های این کتاب مقایسه کنید این به خودتون هم ثابت می شه (دیگه اغراق و بزرگنمایی هم بمونه گردن خود نویسنده )

• پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

خب منم همزمان با زهرا شروع به خوندن کتاب لولیتا کردم!

و اون 400 و خورده ای صفحه رو تموم کرده و من رو 150 گیر کردم!

در حالیکه به خودم می نازیدم که سرعتم زیاده ولی دقیقا اونقدر کار ریخت رو سرم که نفهمیدم چی شد که اصن نرسیدم بخونم!

بهتون پیشنهاد می کنم کتاب رو بخونید ولی زود قضاوتش نکنید. کتاب جالبی هستش و من فکر می کنم نویسنده های کمی تونسته باشند نگاهی که ویلایدیمیر ناباکوف (نویسنده این اثر) رو داشته داشته باشن و اگه بخوام یه جمله از زهرا قرض بگیرم. میگم که نویسنده در تلاش بود که مرز باریک بین عشق و هوس رو تو رمان به نمایش بکشه.. به هرحال ازاون دسته رمان های قشنگی بود که می تونی خیلی خوب مجسمش کنی :| البته این خیلی هم درست نیست ولی خب! به هر حال، تجربه جدید و جالبیه و بهتون می تونه یه دیدگاه نو بده : )

@zhrw._.ms

مرسی بابت زدن این تاپیک! خوشم اومد : )

• پسندیدم 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

@maede._.tz

تو پرانتز به حرف مائده راجع به کتاب لولیتا اضافه کنم که این کتاب چاپش ممنوعه و واقعا از نظر من مشکلی نداشته که چاپش رو ممنوع کردن ؛ این کتاب وقتی مشکل ساز می شه براتون که تا اخر رمان نخونید و بعد پنجاه صفحه ولش کنید، خلاصه که اگه همچین ادمی هستید که نمی تونید تا ته یه رمان بخونید یا یذره ی اولش رو می خونید بعد می رید تهش ببینید چی شد اصلا این رمان رو به شما پیشنهاد نمی کنم، چون ناچارید زود قضاوت کنید و هامبرت بچاره رو توبیخ  :) 

برای جلوگیری از اسپم بگم که هنوز در حال خواندن جنس ضعیف هستم (صفحه ی 143 )، رسیدم به زن های ژاپنی :a4:

ویرایش شده در توسط zhrw._.ms
  • پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

جنس ضعیف و زن زیادی هر دو تاشون تموم شدن 🤩

حالا از دیروز شروع کردم به خوندن کتاب "من او" نوشته ی آقای رضا امیر خوانی ، الان صفحه ی صد و چهارم .

و انقدر جریان رمان جذاب و گیراست که ادم نمی تونه کتاب رو زمین بذاره ! و من که این چند هفته همش درگیر تست های همگانیم به غلط کردن افتادم که چرا کتاب رو شروع کردم که حالا نتونم ولش کنم 😂🤦‍♀️

کتاب خوان هامون چقدر کمن ها ! :| 

• پسندیدم 1
  • ذوق زده 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

وای وای!

ما چهارشنبه سنجش داریم :/

اون وقت من گیر افتادم تو رمان این مرد ویران است! خیلی خوبه و من واقعا عاشق این رمان شدم :|

شاید چون شخصیت اصلی یه نوجوونه و من می تونم از اعماق وجودم درکش کنم!

و این که نویسنده اش هم یه طنز نویس فوق العاده است هم یه تراژدی نویس بی نظیر ❤️

لذت بردم...  ❤️

الانم دارم می رم جلد دومشو بخونم، من به برلین نمی روم :|

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

من به برلین نمی روم، تموم شد!

تا ساعت 4 و نیم صب درگیرش بودم و 50 صفحه اش مونده بود، که اونم الان خوندم!

محشر فک کنم برا این رمان کمه!!

چیزی که باعث می شد من واقعا این رمان رو دوست داشته باشم، نکات ریز و درشتی بود که حتی تو قالب کنایه از زبون شخصیت اول داستان روایت شده بود

و اینکه اون بتی که از یکی از شخصیتا تو جلد اولش ساخته بود، شکسته شد..

واقعا رمان قشنگی بود، از دستش ندید

• پسندیدم 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

خب!

ما برای درس دفاعیمون، باید هرهفته چندتا از بچه ها بیان یه کتاب راجع به ادبیات انقلاب_اسلام کنفرانس بدن!

من خودم هفته اول رفتم و کتاب "من او" اثر فوق العاده آقای رضا امیرخانی رو کنفرانس دادم و تموم شد.. اما طی یک شرط بندی تا الان مجبور شدم سه تا دیگه هم برای رفقام خلاصه کنم و بدم برن کنفرانس بدن..

الان دارم چهارمیشو می خونم..البته کلا 5 صفحه مونده تا تهش!

آقای محسن بدره عنوان کتاب رو که Does my head look big in this?"بود رو "بهم میاد؟!" ترجمه کردن.

نویسنده این کتاب خانوم رنده عبدالفتاحه!

رمانش نثر روونی داره و لابه لاش عاشقانه های ریزی رو صرفا برای افزایش لطافت داستان آورده و خب مقاومت یه دختر دورگه که مسلمون می شه رو نشون داده...

به نظر من هدف نویسنده خیلی والا بوده ولی نتونسته اونچه که می خواد رو به درستی نشون بده و بیشتر شبیه دفترخاطرات ناله های یه دختر نوشته شده که محجبه شده و داره از سختیاش می گه و جالبی داستان اینه که نویسنده از زبون شخصیت اول داستان گفته همه اینا به خاطر یک لجبازی نوجوونی بوده!!

خب رسما نشون داده همه چی بچه بازیه..

در کل محتواش خوب نبود اونقدری که می تونست باشه اما از لحاظ نگارشی کمی جای تحسین داشت ( البته معلوم نیست که این نگارش خوب رو مدیون مترجمیم یا نویسنده)

همین : )

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

خوشم میاد، فقط منم که تو این تاپیک شرکت می کنم و فقط تویی که لایک می‌کنی @zhrw._.ms ❤️

خب و بازهم من!

یه کتاب امروز برداشتم بخونم. به نام "آسمان مشکی شب"

:|

رسما به همتون می‌گم، رمان همتون از این بهتر بود. نمی‌خوام منکر زحمات نویسنده بشم، اما خیلی ضعف  داشت.

داستان راجع به پسری بود که مسیحی بود و عاشق یه دختر مسلمون شد :| تو دانشگاه! (یعنی رسما نشون داد برین دانشگاه عاشق شین..مزدوج شین)

بعد این پسره می‌ره خواستگاری این دختره و دختره هم خانواده ش می گن باس مسلمون باشی. اینم میاد الکی مسلمون شه. شناسنامه ای.

بعد می‌بینه واو! باس مسلمون به دنیا میومده اصن :|

دیگه ادامه ندادم :|

بعد حالا از حق نگذریم، تشبیهات کتاب قوی بود. اما هیچی دیالوگ نداشت! اصلا نمی تونستم با متن ارتباط بگیرم.

احساس کردم، می‌تونستم تو اون مدت حداقل 50 تا تست بزنم و بیشتر آماده شم!.

بعد تازه می‌دونین این کتاب جذاب از کجا اومده؟ :| اهدایی بود :|

یعنی این کتاب مال دوستم بود. گفت تو راه شمال بهمون می‌دادن! منم دیدم تو کتاب زیاد می‌خونی بیا مال تو :|

ارزش اون کاغذا به تنهایی بیشتر از اون خزعبالات داخل کتاب بود.

نخونید این کتابا رو! :| نه تنها به پیشرفت قلمتون کمک نمی‌کنه. یهو می‌بینین دچار کلی ضعف هم شدین ❤️

• پسندیدم 1
  • باحال بود 2
  • تشکر 2

لینک به ارسال

من همچنان تو طول دوره  یامتحانات با انرژی مضاعف به کتاب خوندن ادامه می دم ولی دیدم استقبال نشد گفتم همون بهتر در خفا بخونم :| 

@maew._.tz

جهت رفع اسپم :

در حال مطالعه جنایات و مکافات داستایوفسکی می باشم *_______________________*

• پسندیدم 1
  • ذوق زده 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

کتاب بوف کور

و سگ ولگرد

از صادق هدایت رو حتما بخونید.

خیلی ادراکی و مفهومی نوشته و باید خودتون رو در نوشته غرق کنید تا معنی توصیفات و حالت متن رو بفهمید.

خیلی قشنگ و جالبه حتما بخونید🙂

• پسندیدم 2
  • تشکر 2

لینک به ارسال

کتاب عقاید یک دلقک 

نوشته هانریش بل

خیلی زیبا هست و پیشنهاد میکنم حتما بخونید.داستان در مورد یه دلقک هست که معشوقه اش اون رو ترک کرده

حالا دیگه نوشته هاش از سرگذشت خودش و ماری خیلی جذابه خودتون بخونید متوجه جذابیتش میشد.

• پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

الان در حال خوندن کتاب بیشعوری هستم

نوشته خاویر کرمنت

تا اینجاش که عالی بوده تموم بشه میام بهتون میگم چجوریاس.ولی قشنگه بخونید :)

• پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

کتاب اجتماعی و عاشقانه النور و پارک

458 صفحه بود که من توی 5 ساعت خوندمش.

خیلی قشنگ و احساسی بود و هرکی هم نخونه از دستش رفته!

در ضمن پی دی افش هم هست، خواستین دانلود کنین.

83160_24113_normal.jpg

• پسندیدم 2
  • ذوق زده 1

لینک به ارسال

چند وقتی هست که رمان زنان کوچک از خانم لوییزا می آلکوت رو تموم کردم.برعکس تصورم که فکر می کردم داستان کلیشه ای داره ، کتاب فوق العاده ایه و پیشنهاد می کنم بخونید.جلد دوم این کتاب به اسم همسران خوب هست که من خریدمش ولی هنوز نخوندم اما تعریفش رو زیاد شنیدم.

تازگی ها کتاب هری پاتر و قدیسان مرگ که کتاب دو جلدی از جی.كی.رولینگ هست رو شروع کردم.با چیزایی که من ازش شنیدم فهمیدم که هیجان این کتاب از فیلمش هم بیشتره و تا جایی كه من خوندم خیلی جذاب بود.البته این کتاب از هفده سالگی به بعد هری پارتر هستش.

امیدوارم دوست داشته باشید ، بخونید و لذت ببرید.😊

• پسندیدم 4
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، avin._.ar گفته است :

چند وقتی هست که رمان زنان کوچک از خانم لوییزا می آلکوت رو تموم کردم.برعکس تصورم که فکر می کردم داستان کلیشه ای داره ، کتاب فوق العاده ایه و پیشنهاد می کنم بخونید.جلد دوم این کتاب به اسم همسران خوب هست که من خریدمش ولی هنوز نخوندم اما تعریفش رو زیاد شنیدم.

تازگی ها کتاب هری پاتر و قدیسان مرگ که کتاب دو جلدی از جی.كی.رولینگ هست رو شروع کردم.با چیزایی که من ازش شنیدم فهمیدم که هیجان این کتاب از فیلمش هم بیشتره و تا جایی كه من خوندم خیلی جذاب بود.البته این کتاب از هفده سالگی به بعد هری پارتر هستش.

امیدوارم دوست داشته باشید ، بخونید و لذت ببرید.😊

واقعا کتاب زنان کوچک اثر خانم می الکوت کتاب قشنگیه و خیلی خوب زندگی چهار دختر رو که در همه حالت سعی میکنن خوشحال باشن رو نشون میده

و منم پیشنهاد میکنم اگر میخواید فیلم هری پاتر رو ببینید،اول کتابش رو مطالعه کنید بعد فیلمش رو ببینید

چون اگر کتابشو نخونده باشید باید هر قسمت از فیلمش رو دوبار ببینید تا داستان رو کامل متوجه بشید و فیلم هری پاتر از اون فیلم هایی هستش ک با زحمت خیلی زیاد کتابش رو خلاصه کردن و در هشت قسمت سه ساعته اوردن تا به بیننده داستان رو منتقل کنن ولی در کتابش اتفاقات خیلی بیشتری می افته ک در فیلمش نیست و مخصوصا که اون اتفاقات خیلی هیجان انگیز هستن

• پسندیدم 4
  • تشکر 1

لینک به ارسال

مجموعه اشعار فروغ فرخزاد/دیوان شمس مولانا.معرکن

• پسندیدم 3
  • تشکر 1

لینک به ارسال

واقعا ایول دارین چقدر وقت میکنین کتاب بخونین.کتاب اکنون فاضل نظری رو شروع کردم:

مرا تو راحت جانی و من تو را نگران
گناه کیست که من با توام تو با دگران
اگر بهشت بهایش تو را نداشتن است
جهنم است بهشتی که نیستی تو در آن

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

سلام سلام💜

عاه! من به یاد دوران پسا کودکی (ده یا یازده سالگیم)😅 یه کتاب برداشتم که بخونم.

اسمش اردوگاه بطری های گم شده ست :| نویسنده ش هم خانوم لیسا گرفه!

راستش کتابش خیلی برام آشناست و فک کنم یه کتاب به اسم کلاف پرگره خونده بودم، که شبیه این بود... شایدم این جلد دو شه...😂 

کتاب باحالیه. راجع به کساییه که استعدادای فرا زمینی دارن و اینا...

همش آرزو می کنم کاش  استعداد ذهن خوانی رو داشتم😂😂 (میدونم خیلی بچگونه ست) ولی به نظرم خیلی باحاله که تو ببینی تو ذهن دیگرون چی میگذره در حالیکه اونا نمی دونن..

یه استعداد دیگه هم باحال بود؛ اونم استعداد نقالی بود😑 استعدادش اینجوری بود که شما می تونید استعدادای دیگرون رو به هرچیزی انتقال بدید جتی اشیا👍🏻🙄تا مطالعات بعدی بدرود

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

کتاب قدرت فکر نویسنده ژوزف مورفی روانشناس آمریکایی

ژوزف مورفی نویسنده ي کتاب معروف قدرت ذهن یا قدرت فکر آگاهی هایی در این کتاب درباره ذهن و ضمیر ناخودآگاه میده که میشه زندگی رو تو دست گرفت ،مورفی درباره این کتاب میگه منظور از فکر آن بخش از فعالیت مغزی انسان هست که کمک میکنه تا با استفاده از اطلاعات گوناگون که از جهان در اختیار داره به تجربه و تحلیل پدیده های طبیعی بپردازه 

كتاب خيلي جالبي هست 

• پسندیدم 3
  • تشکر 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری