رفتن به مطلب
zhrw._.ms

.:: در حال مطالعه ::.

پست های پیشنهاد شده

سلام 

در راستای افزایش سرانه ی مطالعات در کشور 

تصمیم گرفتم بیام و این تاپیک رو بزنم که البته خود من ایدش رو از یه جای دیگه برداشتم ( #صداقت)

خب بیاین این جا و بگید که چه کتابی در دست مطالعه دارید ، نظرتون راجع بهش چیه  و اگه جمله یا متن قشنگی توی کتاب خوندید اینجا هم نقل قول کنید .

فقط لطفا  از نقل قول پیام کاربر ها به شدت پرهیز کنید 😂 و اسپم هم ندید !

امیدوارم که استقبال شه (!) و اگه دیدم استقبال خوبه در همین راستا گام های دیگه ای هم برخواهم داشت 😇😂

پ.ن.1 : مطمئن نیستم تالار رو درست انتخاب کرده باشم ولی به نظرم این تالار مناسب بود.

پ.ن.2 http://s8.picofile.com/file/8356592300/Mohammad_Reza_Shajarian_05_Tasnif_Sarve_Chaman.mp3.html

اینم تصنیف سرو چمان استاد شجریان ، اول کاری این رو گذاشتم تا کامتون رو باهاش شیرین کنید ؛ و کسایی هم که  روحشون رو با این آهنگ های خشن و بی محتوا خراشیدن یه حالی به روحشون بیاد 😁 حال کنید .

• پسندیدم 6
  • باحال بود 1
  • تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب خودم استارتش رو می زنم 

من امروز کتاب لولیتا ی ویلایدیمیر ناباکوف رو تموم کردم و استارت کتاب "زن زیادی " جلال آل احمد رو زدم . 

تا صفحه ی 60 فعلا خوندم .

خب کتاب یه داستان پیوسته نیست ولی با چند تا داستان نا پیوسته که روایت می شه یه هدف کلی رو دنبال می کنه .

نثر بسیار روان وشیرین آقای آل احمد هم که فکر کنم باهاش آشنایی داشته باشید که ایشون مترجمی هم می کردند و من به تازگی کتاب بیگانه اثر آلبر کامو به ترجمی ایشون رو هم تموم کردم.

داستان ها حلول سال 1320 هستش و یک دید جدید و نسبتا خوشایند راجع به زندگی در اون دهه بهتون می ده .

در یک کلام قند و عسل ، من کلا از این سبک داستان های کلاسیک ایرانی لذت می برم. کتاب اصلا سخت فهم نیست و چون از داستان های کوتاه تشکیل شده وقتتون رو نمی گیره و مثلا تو مترو یا ایستگاه اتوبوس که منتظرید و وقت خالی دارید می تونی از تو کیفتون درش بیارید و بخونیدش ، اصلا هم قطور نیست .

ایشالا تا دو سه روز دیگه هم تموش می کنم.

ویرایش شده در توسط zhrw._.ms
  • پسندیدم 5
  • تشکر 2

لینک به ارسال

من کتاب شب گرد کوچه تنهایی رو شروع کردم

خیلی خوبه واقعا با یک جاهاش گریه کردم و یه جاهاش خندیدم.

قلم نویسنده شو خیلی دوست دارم.

بر حسب عادت، یه سری مشکلات از توش در اوردم 😅 ولی قلمش هیچ جا افت نکرده

اسم نویسندشم یادم نیس

#پیشنهادی

• پسندیدم 2
  • تشکر 2

لینک به ارسال

کتاب های جبران خلیل جبران مثل "پیامبر و دیوانه" یا "باغ پیامبر و سرگردان" اصلا دگرگونت می کنه. عالیه مخصوصا واسه نویسنده های حرفه ای!

#فوق-پیشنهادی!

• پسندیدم 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

من چند روزه کتابه "من،زندگی،موسیقی" نوشته "محمد داستانپور" شروع به خوندن کردم. الانم صفحه ۱۳۱ اشم از ۲۵۰ صفحه.

کتاب طولانیه ولی مطالب جالب و مفیدی داره. درمورد موسیقی و آثار موسیقی و نظر اسلام و موسیقی دانان درباره موسیقی هست.

و اینکه پیشنهاد میکنم بخونید چون خیلی از پشت پرده های موسیقی با دلایل محکم رو براتون به نمایش میزاره‌.

اینم بخشی از این کتاب خوب: 

"موسیقی هنریست شنیداری ، اگر شما برای خودتان ، احساساتتان ، شخصیتتان ، روح و روانتان و زمانی که برای گوش دادن به موسیقی می گذارید ارزش قائل باشید ، برای شنیدن نیازمند اصولی خواهید بود و قطعا به نتیجه می رسید که هر چیزی که آهنگین باشد ارزش شنیدن را ندارد."

ویرایش شده در توسط Helen
  • پسندیدم 3
  • تشکر 2

لینک به ارسال

من چند وقت پیش کتاب ربکا اثر دافنه دوموریه رو تموم کردم

یه عاشقانه کلاسیک فوق العاده بود.نثر زیبایی داره و توصیفاتش خیلی عالیه.خیلی خوب میتونیم با این کتاب ارتباط برقرار کنیم و احساسات شخصیت های داستان(به خصوص نقش اول) رو به خوبی درک کنیم..طوری که به راحتی میشه خودمون رو تو اون موقعیت تصور کنیم و جای تک تک شخصیت ها بذاریم.این داستان با اینکه با توجه به موقعیت و مکان هایی که برای ما آشنایی نداشت، نوشتنش کار خیلی سختی به نظر می رسید اما نویسنده طوری مکان ها، لباس ها و... رو توصیف کرده که میتونیم در حین خوندن این داستان محیط اونجا رو تصور کنیم. کتاب قطوریه ولی ارزش خوندن داره

چند روزیه که کتاب مردی به نام اُوه اثر فردریک بکمن رو شروع کردم...این کتاب شخصیت پردازی فوق العاده ای داره..هر دو کتاب رو پیشنهاد میکنم

• پسندیدم 3
  • تشکر 2

لینک به ارسال

امروز مجبور شدم طی یک حرکت انتحاری یه کتاب جدید شروع کنم و تا حداکثر فردا باید تمومش کنم 😫

کتاب جنس ضعیف از اوریانا فالاچی

که "نامه ای به بچه ای که هرگز زاده نشد " هم از نوشته های ایشونه که حتما اسمش رو شنیده باشید (این رو گفتم یه فضای کلی از نثر و اعتقادات نویسندهی  کتاب دستتون بیاد)

این کتاب به وضعیت زنان آسیایی در سال های 1964 این حدود ها پرداخته .

و به نظرم خوبه که هممون یه بار بخونیمش و بفهمیم دقیقا کجا وایستادیم !

البته کتابی نیست که اگه نداشته باشینش ضرر می کنید، یک بار خوندش هم کافیه؛ چون مثل گزارش نوشته شده و از اونجایی که مستند هم هست شما بیشتر می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید .

فقط نظر شخصیم اینه که کتاب خیلی بی طرف نوشته نشده .

و فکر می کنم شما هم اگه بخونیدش متعجب می شید از شنیدن اوضاع چین متمدن امروزی در اون زمان!

حقیقتا این که به نظر نویسنده زنان مسلمان ایرانی برتری داشتن نسبت به زن های دیگه ی آسیا خوش حالم کرد(😂 🤦‍♀️)؛ که البته اگه شما کتاب های ایرانی اون زمان رو بخونید و دستتون بیاد که جایگاه اجتماعی زن ها اون موقع چطور بوده و بعد هم با نوشته های این کتاب مقایسه کنید این به خودتون هم ثابت می شه (دیگه اغراق و بزرگنمایی هم بمونه گردن خود نویسنده )

• پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

خب منم همزمان با زهرا شروع به خوندن کتاب لولیتا کردم!

و اون 400 و خورده ای صفحه رو تموم کرده و من رو 150 گیر کردم!

در حالیکه به خودم می نازیدم که سرعتم زیاده ولی دقیقا اونقدر کار ریخت رو سرم که نفهمیدم چی شد که اصن نرسیدم بخونم!

بهتون پیشنهاد می کنم کتاب رو بخونید ولی زود قضاوتش نکنید. کتاب جالبی هستش و من فکر می کنم نویسنده های کمی تونسته باشند نگاهی که ویلایدیمیر ناباکوف (نویسنده این اثر) رو داشته داشته باشن و اگه بخوام یه جمله از زهرا قرض بگیرم. میگم که نویسنده در تلاش بود که مرز باریک بین عشق و هوس رو تو رمان به نمایش بکشه.. به هرحال ازاون دسته رمان های قشنگی بود که می تونی خیلی خوب مجسمش کنی :| البته این خیلی هم درست نیست ولی خب! به هر حال، تجربه جدید و جالبیه و بهتون می تونه یه دیدگاه نو بده : )

@zhrw._.ms

مرسی بابت زدن این تاپیک! خوشم اومد : )

• پسندیدم 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

@maede._.tz

تو پرانتز به حرف مائده راجع به کتاب لولیتا اضافه کنم که این کتاب چاپش ممنوعه و واقعا از نظر من مشکلی نداشته که چاپش رو ممنوع کردن ؛ این کتاب وقتی مشکل ساز می شه براتون که تا اخر رمان نخونید و بعد پنجاه صفحه ولش کنید، خلاصه که اگه همچین ادمی هستید که نمی تونید تا ته یه رمان بخونید یا یذره ی اولش رو می خونید بعد می رید تهش ببینید چی شد اصلا این رمان رو به شما پیشنهاد نمی کنم، چون ناچارید زود قضاوت کنید و هامبرت بچاره رو توبیخ  :) 

برای جلوگیری از اسپم بگم که هنوز در حال خواندن جنس ضعیف هستم (صفحه ی 143 )، رسیدم به زن های ژاپنی :a4:

ویرایش شده در توسط zhrw._.ms
  • پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

جنس ضعیف و زن زیادی هر دو تاشون تموم شدن 🤩

حالا از دیروز شروع کردم به خوندن کتاب "من او" نوشته ی آقای رضا امیر خوانی ، الان صفحه ی صد و چهارم .

و انقدر جریان رمان جذاب و گیراست که ادم نمی تونه کتاب رو زمین بذاره ! و من که این چند هفته همش درگیر تست های همگانیم به غلط کردن افتادم که چرا کتاب رو شروع کردم که حالا نتونم ولش کنم 😂🤦‍♀️

کتاب خوان هامون چقدر کمن ها ! :| 

• پسندیدم 1
  • ذوق زده 1

لینک به ارسال

وای وای!

ما چهارشنبه سنجش داریم :/

اون وقت من گیر افتادم تو رمان این مرد ویران است! خیلی خوبه و من واقعا عاشق این رمان شدم :|

شاید چون شخصیت اصلی یه نوجوونه و من می تونم از اعماق وجودم درکش کنم!

و این که نویسنده اش هم یه طنز نویس فوق العاده است هم یه تراژدی نویس بی نظیر ❤️

لذت بردم...  ❤️

الانم دارم می رم جلد دومشو بخونم، من به برلین نمی روم :|

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

من به برلین نمی روم، تموم شد!

تا ساعت 4 و نیم صب درگیرش بودم و 50 صفحه اش مونده بود، که اونم الان خوندم!

محشر فک کنم برا این رمان کمه!!

چیزی که باعث می شد من واقعا این رمان رو دوست داشته باشم، نکات ریز و درشتی بود که حتی تو قالب کنایه از زبون شخصیت اول داستان روایت شده بود

و اینکه اون بتی که از یکی از شخصیتا تو جلد اولش ساخته بود، شکسته شد..

واقعا رمان قشنگی بود، از دستش ندید

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری