رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
Helen

نقد و بررسی رمان روی خوش زندگی

پست های پیشنهاد شده

لطفا انتقادات و پیشنهاداتون رو درباره رمان روی خوش زندگی به قلم @atefe_sh_k در تاپیک با نویسنده در میان بزارید 🍀

لینک رمان رمان روی خوش زندگی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لینک به ارسال

با سلام خدمت شما مهربان دل 

دو پارت اول رو خوندم و باید بگم برای ادامه ترجیح دادم اول یکسری نکات رو به شما گوشزد کنم تا رمان روال خوبی پیدا کنه .

لطفا تو داستان و پارت هاتون سطر بندی ، پاراگراف بندی و دیالوگ بندی داشته باشید عزیزم .

اگر همزمان دونفر مشغول به صحبت هستند درست نیست در یک خط نوشته بشه و باید به اینصورت بنویسید . مثال 

مهتاب : سلام .خوبی 

آزاده : ممنون .چه خبر 

این فقط یک مثال برای شما بود .

علائمی نگارش خیلی ضعیف بود و بهتر تمرکز بیشتری روش کنید .

موفق باشید عزیزم

لینک به ارسال

در 15 ساعت قبل، samanehaminian69 گفته است :

با سلام خدمت شما مهربان دل 

دو پارت اول رو خوندم و باید بگم برای ادامه ترجیح دادم اول یکسری نکات رو به شما گوشزد کنم تا رمان روال خوبی پیدا کنه .

لطفا تو داستان و پارت هاتون سطر بندی ، پاراگراف بندی و دیالوگ بندی داشته باشید عزیزم .

اگر همزمان دونفر مشغول به صحبت هستند درست نیست در یک خط نوشته بشه و باید به اینصورت بنویسید . مثال 

مهتاب : سلام .خوبی 

آزاده : ممنون .چه خبر 

این فقط یک مثال برای شما بود .

علائمی نگارش خیلی ضعیف بود و بهتر تمرکز بیشتری روش کنید .

موفق باشید عزیزم

چشم تا یک ساعت دیگه همه ی چیزایی که بهم گفتینو درست میکنم ممنون از شما 😍😘

لینک به ارسال

سلام.

رمان قشنگی رو شروع کردن و امیدوارم توش موفق باشید.چند تا غلط املائی داشتید که در بالا ذکر شده.ممنون می شم به رمان من هم سری بزنید.(رمان بِرتا)

موفق باشید❤

لینک به ارسال

در 12 ساعت قبل، Selin_k!a گفته است :

سلام.

رمان قشنگی رو شروع کردن و امیدوارم توش موفق باشید.چند تا غلط املائی داشتید که در بالا ذکر شده.ممنون می شم به رمان من هم سری بزنید.(رمان بِرتا)

موفق باشید❤

خیلی ممنون از شما و همچنین خودتون.

بعله درحال ویرایش هستم

چشم در فرصت حتما اگر لطف کنید لینک رمانتون رو برام بفرستین

لینک به ارسال

در 1 دقیقه قبل، atefe_sh_k گفته است :

خیلی ممنون از شما و همچنین خودتون.

بعله درحال ویرایش هستم

چشم در فرصت حتما اگر لطف کنید لینک رمانتون رو برام بفرستین

لینک رمان برتا

لینک به ارسال

سلام عزیزم.

من چند پارت از رمانت رو خوندم و لذت بردم...فقط رمانت رو سیر تند داره پیش می ره و این خوب نیست...یکم آرومتر اتفاقات رو بیان کن...به موضوهات،هرچند کوچیک شاخ و برگ بدی...

مثلا قضیه خواستگاری رو خیلی قشنگ می تونستی بیان کنی.

در هر حال من از موضوع و ایده ی رمانت خوشم اومد و امید وارم موفق باشی❤❤

@atefe_sh_k

لینک به ارسال

در 12 ساعت قبل، avin._.ar گفته است :

سلام عزیزم.

من چند پارت از رمانت رو خوندم و لذت بردم...فقط رمانت رو سیر تند داره پیش می ره و این خوب نیست...یکم آرومتر اتفاقات رو بیان کن...به موضوهات،هرچند کوچیک شاخ و برگ بدی...

مثلا قضیه خواستگاری رو خیلی قشنگ می تونستی بیان کنی.

در هر حال من از موضوع و ایده ی رمانت خوشم اومد و امید وارم موفق باشی❤❤

@atefe_sh_k

خیلی ممنونم خوشحالم که خوشتون اومده

بله چشم اون چندپارت که هیچ سعی می کنم بقیه هارو درست بنویسم..ممنون از راهنماییتون

مرسی🤩

ویرایش شده در توسط atefe_sh_k

لینک به ارسال

سلام عاطفه عزیزم

رمانت و خوندم و دوست می داشتم یه چند مورد بود پارتای آخرو که خوندم کامل نقد می کنم موفق باشی عزیزم

لینک به ارسال

سلام عزیزدلم با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما ، امیدوارم با این نقد بتونم به روند تسریع پیشرفتت کمک کرده باشم.🌸
نام رمان:شما نام زیبا و مناسبی رو برای رمانت انتخاب کردی خانومی.🌸
ژانر:تا اینجایی که من از رمانت خوندم طنز و پلیسی ندیدم گلم امیدوارم تو پارت های بعدیت به این موضوع هم رسیدگی کنی.به نظرم اگه به جای تراژدی و طنز شما از ژانر درام استفاده کنی مناسب تر باشه.🌸
عکس جلد:خب با توجه به ژانر و داستان رمانت میتونی عکس های بهتری رو انتخاب کنی عزیزم بهت پیشنهاد میکنم کمی بیشتر دقت کنی و به گالری تصاویر و جلد رمان های ژانر رمان خودت سر بزنی تا انتخاب زیبایی داشته باشی.🌸
خلاصه:متن خلاصه ی شما خوب بود ، کوتاه و مفید فقط انچنان که باید احساس کردم خواننده رو مجذوب نمیکرد.🌸
مقدمه:مقدمه ی زیبایی داشتید و این نشان دهنده ی حسن سلیقه ی شماست.🌸
شروع داستان:شما داستان رمانتون رو با اوج شروع کردید و این هم به نوبه ی خودش خوب هست فقط اینکه سعی کنید به رمان جذابیت و هیجان بدید که خواننده همون اول رمان از داستان زده نشه.🌸
باورپذیری:دوست عزیزم شما خیلی قلم خوبی دارید باید این نکته رو گوشزد کنم که رمان شما قابل باور بود و از واقعیت دور نبود و اینکه نکات خارج از واقعیت هم نداشت.
ایده:گلم ایده ی رمانت خوب بود ، رمان هایی با این داستان نوشته شده اما با توجه به ژانر هاتون به خوبی از پس تکراری نبودن رمان بر اومدید.🌸
سیر رمان:دوست عزیزم سیر رمان شما یه جاهایی خیلی سریع هست ، براتون مثال میزنم تا بهتر متوجه بشید:
_ولی این موضوعات شخصی به منم مربوط میشه هرکاری بگی میکنم عاطفه من دوست دارم   

عاطفه: ولی من ندارم اقا رامتین

_چیه چی شده؟  

سعید: از دخترخاله من خاستگاری میکنی دیگ اره؟ من چه خریم که همه چیو اماده کردم اصلا نپرسیدم کیه؟ چیه؟ چیکارست؟ اصن به من چه خر خودتی

اگر دقت کنید بعد از صحبت های رامتین و عاطفه شما یهو پریدی قسمت بعدی رمان و این خوب نیست . یا اینکه در ابتدا برای خواستگاری بدون هیچ مقدمه ای رامتین رفته سراصل مطلب به طور مثال اگر صحبت های ابتدایی ای هم داشتند زیباتر بود.🌸
شخصیت پرداری:در این مورد مشکلی ندیدم و به خوبی انجامش داده بودید.🌸
دیالوگ و مونولوگ:تو این قسمت هم مشکلی نبود جز چند مورد که کمی کوتاه بود سعی کنید از دیالوگ های کوتاه کمتر استفاده کنید.و مونولوگ رو هم به خوبی رعایت کردید.🌸
توصیفات:گلم تو این مورد هم کمی ضعف احساس کردم،یعنی اینطور بگم شما برای اینکه نویسنده موفقی باشید باید به خوبی از پس توصیفِ حالت ها،مکان،احساسات و... باشید ، مثلا شما وقتی میگی رامتین رفته باشگاه یه توصیفاتی به همراه داره اینکه مثلا اون ورزشکار هست یا داخل باشگاه از چه ورزشی بهره برده اشاره کن که مثلا رفته باشگاه بدنسازی یا رفته باشگاه بوکس،همینطور توصیف احساسات هم ضعیف بود مثلا عاطفه ناراحت بوده و گریه کرده اما در ادامه خیلی بیخیال به نظر میرسید.همینطور از ظاهر کاراکتر هاتون هم یه توصیفی داشته باشید.🌸
فضاسازی:همونطور که تو قسمت قبلی به عرضتون رسوندم ، اگر توصیفات زیبایی و مفهومی ای داشته باشید به فضاسازی داستان هم کمک میکنه،در قسمت هایی از رمان فضاسازیتون عالی بود.🌸
لحن نوشتاری:تو این قسمت هم موفق بودید و اشکالی ندیدم به جز دو سه مورد که امیدوارم اصلاح بشه،برای مثال جایی که نیاز به علامت سوال داره رو نقطه نزارید یا جمله ای ک تعجبی هست رو بدون علامت تموم نکنید...
برای مثال این جمله تعجبی نیست:
 من و تو که این حرف هارو نداریم رامیتن! 
🌸
علائم نگارشی و غلط املایی:تو این قسمت هم ضعف داشتی گلکم برات مثال میزنم تا بهتر متوجه بشی:
عاطفه: قا رامتین من قصد ازدواج ندارم اگرهم قصد داشته باشم من به درد شما نمیخورم
_وایییی نریــــــــــــــی  بالاخرههه پیدا کردم
، کشوند رو روی مبل نشستیم.
من همین دو مورد رو مثال میزنم و امیدوارم بقیه اش هم اصلاح شه ، در این جا ملاحظه میکنید آقا رو نوشتید قا و توضیح بعدیم این هست که ادای کلمات رو باید رعایت کنید:
نمیخورم:نمی‌خورم
بالاخرههه:بالاخره
گلای مختلف:گل های مختلف
نمیخام:نمی‌خوام
و....🌸
علائم نگارشی رو هم رعایت کنید و برای جمله های بلند اینگونه علائمی رو در نظر داشته باشید:
مثال:برای این که به سوال هاش جواب ندم از اون مکان دور شدم؛بعد از چند ثانیه صدای پا از پشت سر شنیدم؛خواستم برگردم ببینم همون آدم داره دنبالم میاد یا نه!! اما برنگشتم و به راهم ادامه دادم.
گلم از ویرگور ، برای جمله هایی استفاده که آخرش به نقطه . ختم بشه و از ؛ تو جمله های بلندت برای قسمت بندی استفاده کن.جمله های سوالی رو با ؟ و تعجبی رو با ! تموم کن.در اخر هرجمله یادت نره که از . استفاده کنی.🌸
نکات اخلاقی:تا به اینجا نکات اخلاقی رو رعایت کرده بودید و ازاین بابت ازتون سپاسگذارم.
رعایت شرع:تو این قسمت هم مشکلی نبود عزیزم.🌸
تکرار کلمات:تو برخی از جملات تکرار داشتی اما درکل این مورد رو رعایت کرده بودی خانومی.
نثر:با توجه به لحن نوشتاری رمان شما از لحن محاوره ای استفاده کردید و تو این مورد هم موفق بودید.🌸
《امیدوارم با این نقد به شما کمکی کرده باشم نویسنده ی عزیز،با تشکر از اعتماد شما به انجمن نودوهشتیا.》🌸

گروه نقد و ناظران ساییت نودوهشتیا

@مریم خسروی

لینک به ارسال

مهمان

سلام عزیزدلم

بعد از نقد بازهم رمانت رو بررسی کردم و لازمه ک بازهم تکرار کنم گلم:

به این جمله دقت کن:

ذهنم به حدی درگیر بود که حواسم نبود آب جوشه و لاجرعه سرکشیدم که تمام وجودم سوخت.بزار بسوزه.زندگی هم اینجوری داره من رو می سوزونه.دیگه خسته شده شدم.

از نقطه بی جا استفاده نکن نقطه برای پایان و ختم جمله استفاده میشه شما باید به این صورت بنویسید:

ذهنم به حدی درگیر بود که حواسم نبود آب جوشه و لاجرعه سرکشیدم ؛ تمام وجودم سوخت ؛ بزار بسوزه زندگی هم این‌جوری داره من رو می‌سوزونه،دیگه خسته شده بودم.

حالا این در صورتی هست که تو بعضی از دیالوگ هات از نفطه کلا استفاده نمی‌کنی.

از علائم نگارشی به جا استفاده کن خانوم گل تا با کمک هم رمان بی نقصی ارائه بدیم.

نکته ی بعدی اینکه اسم ناظر رو در اول رمان ذکر کن و هر دو پارت که قرار میدی من رو تگ کن تا نقدم رو ارائه بدم خانومی.🖤🌹

لینک به ارسال

عاللیییییییی خیل دوسش دارم گلم منتظر پارتای جدید هستم 

لینک به ارسال

در در 27 فروردین 1398 در 07:30، مهمان گفته است :

سلام عزیزدلم

بعد از نقد بازهم رمانت رو بررسی کردم و لازمه ک بازهم تکرار کنم گلم:

به این جمله دقت کن:

ذهنم به حدی درگیر بود که حواسم نبود آب جوشه و لاجرعه سرکشیدم که تمام وجودم سوخت.بزار بسوزه.زندگی هم اینجوری داره من رو می سوزونه.دیگه خسته شده شدم.

از نقطه بی جا استفاده نکن نقطه برای پایان و ختم جمله استفاده میشه شما باید به این صورت بنویسید:

ذهنم به حدی درگیر بود که حواسم نبود آب جوشه و لاجرعه سرکشیدم ؛ تمام وجودم سوخت ؛ بزار بسوزه زندگی هم این‌جوری داره من رو می‌سوزونه،دیگه خسته شده بودم.

حالا این در صورتی هست که تو بعضی از دیالوگ هات از نفطه کلا استفاده نمی‌کنی.

از علائم نگارشی به جا استفاده کن خانوم گل تا با کمک هم رمان بی نقصی ارائه بدیم.

نکته ی بعدی اینکه اسم ناظر رو در اول رمان ذکر کن و هر دو پارت که قرار میدی من رو تگ کن تا نقدم رو ارائه بدم خانومی.🖤🌹

سلام گلم به دلیل مشغله ها وقت نشد هیچ کدوم از پارت هارو ویرایش کنم خیلی ممنون از نقدتون

شما کاربر مهمانید اسمتون رو نمیدونم که تگتون کنم عزیزم

خیلی ممنون از شما و نقدتون

لینک به ارسال

در 12 ساعت قبل، a_m 411 گفته است :

عاللیییییییی خیل دوسش دارم گلم منتظر پارتای جدید هستم 

مرسی عزیزمممم امید وارم لذت ببری از خوندنش

لینک به ارسال

عزیزم رمانتو خوندم

خیلی عالی بود. 👌 فقط یه چیزی من اولش فکر کردن شخصیت اول دختره 🤣

منتظر بقیه پارتات هستم .:)

ویرایش شده در توسط hani200382

لینک به ارسال

در 12 ساعت قبل، hani200382 گفته است :

عزیزم رمانتو خوندم

خیلی عالی بود. 👌منتظر بقیه پارتات هستم .:)

مرسی عزیزمممم🧡🤩

لینک به ارسال

در 12 ساعت قبل، hani200382 گفته است :

عزیزم رمانتو خوندم

خیلی عالی بود. 👌 فقط یه چیزی من اولش فکر کردن شخصیت اول دختره 🤣

منتظر بقیه پارتات هستم .:)

خخخ اسم رامتین پسرونست

لینک به ارسال

سلام عزیزم رمانت رو مطالعه کردم رمان زیبایی داشتی فقط جند نقطه هست که باید دقت کنی

تو ژانرت نوشتی عاشقانه درام طنز وغمگین اولا غمگین یک ژانر نیست درستش تراژدی هستش دوما طنز و غمگین متضاد هستن و کنار هم بودنشون یکم عجیبه و سوما تو از درام استفاده کردی پس نیاز به استفاده از ژانر غمگین و طنز نیستش بهتره که این دوتار و حذف کنی

خلاصه ی رمانت خوب بود و کوتاه ولی می تونستی جذاب تر از این بنویسی

در مورد جلد رمان جلد ترکیبی از رنگ های شاد هستش ولی رمان تو دارای ژانر های غمگین و درام هستش و عکس جلد زیاد عاشقانه نیستش خلاصه جلد رمانت اصلا با رمان و ژانر هات هماهنگی نداره

شروع داستان خواننده رو جذب نمی کنه به نظر من سیر داستان خیلی تنده وخواننده رو گیج میکنه همین موضوع خواستگاری فک کنم متین تو دو دقیقه خواستگاری کرد و جواب رد واین از جذابیت رمان کم می کنه تو می تونستی این موضوع رو یکم بال و پر بدی جوری که خواننده جذبش بشه یا مثلا تعریف کردن گذشته ی عاطفه به متین می تونستی به این زودی به این مسئله نرسی و این واسه خواننده سوال بشه معما بشه که چرا عاطفه جواب رد داد و به خوندن ادامه ی رمان جذب بشه

توصیفاتت خیلی کم بود می تونستی فضای که واسه خواستگاری درست شده بود رو توصیف کنی  توصیفات احساست هم ضعیف بود مثلا احساس متین بعد از جواب رد شنیدن رو خوب نتونسته بودی به خواننده القا بدی

امیدوارم از نقدم ناراحت نشده باشی منتظر پارت های جدید هستم

ممنون میشم تو هم رمان منو نقد کنی

لینک به ارسال

در 12 ساعت قبل، ♕پرنسس♕ گفته است :

سلام عزیزم رمانت رو مطالعه کردم رمان زیبایی داشتی فقط جند نقطه هست که باید دقت کنی

تو ژانرت نوشتی عاشقانه درام طنز وغمگین اولا غمگین یک ژانر نیست درستش تراژدی هستش دوما طنز و غمگین متضاد هستن و کنار هم بودنشون یکم عجیبه و سوما تو از درام استفاده کردی پس نیاز به استفاده از ژانر غمگین و طنز نیستش بهتره که این دوتار و حذف کنی

خلاصه ی رمانت خوب بود و کوتاه ولی می تونستی جذاب تر از این بنویسی

در مورد جلد رمان جلد ترکیبی از رنگ های شاد هستش ولی رمان تو دارای ژانر های غمگین و درام هستش و عکس جلد زیاد عاشقانه نیستش خلاصه جلد رمانت اصلا با رمان و ژانر هات هماهنگی نداره

شروع داستان خواننده رو جذب نمی کنه به نظر من سیر داستان خیلی تنده وخواننده رو گیج میکنه همین موضوع خواستگاری فک کنم متین تو دو دقیقه خواستگاری کرد و جواب رد واین از جذابیت رمان کم می کنه تو می تونستی این موضوع رو یکم بال و پر بدی جوری که خواننده جذبش بشه یا مثلا تعریف کردن گذشته ی عاطفه به متین می تونستی به این زودی به این مسئله نرسی و این واسه خواننده سوال بشه معما بشه که چرا عاطفه جواب رد داد و به خوندن ادامه ی رمان جذب بشه

توصیفاتت خیلی کم بود می تونستی فضای که واسه خواستگاری درست شده بود رو توصیف کنی  توصیفات احساست هم ضعیف بود مثلا احساس متین بعد از جواب رد شنیدن رو خوب نتونسته بودی به خواننده القا بدی

امیدوارم از نقدم ناراحت نشده باشی منتظر پارت های جدید هستم

ممنون میشم تو هم رمان منو نقد کنی

سلام مرسی

درباره ی ژانر ها بله حواسم نبود و اشتباه شده بود که درست کردم

درمورد جلد هم باید بگم من چیزی انتخاب کردم که به اسم رمانم بخوره اینا همه پیش زمینه شروع رمان هستش.

درباره شروع ذاستان و سیرش همه تذکر دادن ولی دلیل اینکه این هارو انقدر زود بیان میکنم اینه که اینا موضوع های اصلی رمان نیستندو نمیخوام وقت زیادی روشون بگذرونم.

بله درباره توضیحات درست میگین حتما بیشتر دقت می کنم

نه عزیزم ناراحت نشدم خیلی لطف کردی که خوندی و انتقادت رو هم بهم گفتی خیلی ممنونم

لینک به ارسال

سلام. 

خیلی خیلی موضوغگغت و لحن گفتار شخصیت رامتینت رو دوست دارم. 

من یه غلط املایی ددیدم تو پارت اول نوشتی کره که باید می نوشتی کرده. 

قلمت ماندگار عزیز دلم. 

به رمان بنده هم یه سری بزن، پسران پیت. 

❤️💋

لینک به ارسال

در 11 ساعت قبل، یارا گفته است :

سلام. 

خیلی خیلی موضوغگغت و لحن گفتار شخصیت رامتینت رو دوست دارم. 

من یه غلط املایی ددیدم تو پارت اول نوشتی کره که باید می نوشتی کرده. 

قلمت ماندگار عزیز دلم. 

به رمان بنده هم یه سری بزن، پسران پیت. 

❤️💋

وای مرسی عزیزم خوشحالم که خوشت اومده

چشم درست میکنم

مرسی عزیزدل و همچین

چشم حتما

لینک به ارسال

مهمان

چه قلم زیبایی داری عزیزم رمانت خیلی جذاب بود امیدوارم بدرخشی وموفق باشی