رفتن به مطلب
هستی.میم

معرفی و نقد رمان معصوم | هستی.میم

پست های پیشنهاد شده

نام رمان : معصوم

نویسنده: hasti.mim کاربر انجمن نودوهشتیا 

ژانر: اجتماعی / درام 

هدف: این رمان نگفته ها و درد و دل های اون دسته از افراد جامعه مونه که کمتر درباره شون میدونیم. در این رمان درباره ی شکستن تابوها و سنت های غیرمعمولی حرف میزنم که جلوی پیشرفتمونو گرفتن. 

ساعت پارت گذاری: هر چهارشنبه 

خلاصه: این داستان درباره ی معصومه دختری با استعداد و روستاییه که عقدس با پسرعموش رو توی اسمون ها بستن. اما معصومه با سرنوشت از پیش تعیین شده ی خودش می جنگه. خیلی جاها شکست میخوره. خیلی جاها پشیمون میشه و خیلی جاها هم پیروز. قرار نیست معصومه قهرمانی معصوم و بی اشتباه باشه. اما قراره خودش سرنوشت خودش رو بنویسه حتی اگر یه جاهایی اشتباه کنه. 

لینک صفحه رمان: لینک صفحه رمان معصوم

• تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

موضوع رمانتون متفاوت و زیباست ان شاالله موفق باشید.

قلمتون مانا.🌷🌷🌷

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Jesus گفته است :

سلام دوست عزیز

موضوع رمانتون متفاوت و زیباست ان شاالله موفق باشید.

قلمتون مانا.🌷🌷🌷

سلام خیلی ممنون. خوشحالم کردین با نظرتون 

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، هستی.میم گفته است :

سلام خیلی ممنون. خوشحالم کردین با نظرتون 

خواهش میکنم موفق باشید🌷🌷

لینک به ارسال

سلام عزیزم ، بنظر رمان زیبایی میاد برات آرزوی موفقیت می کنم❤

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، nmasoomeh گفته است :

ممنون عزیزم 😍

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، nmasoomeh گفته است :

سلام عزیزم ممنون از نظرتون خوشحال شدم🌹🌹🌹🌹

• تشکر 2

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، Jesus گفته است :

سلام عزیزم ممنون از نظرتون خوشحال شدم🌹🌹🌹🌹

سلام ،خواهش می کنم کاری نکردم 💖

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، nmasoomeh گفته است :

سلام ،خواهش می کنم کاری نکردم 💖

ببخشید اسم رمانتون رو میشه بگید که من مطالعش کنم

• تشکر 2

لینک به ارسال

سلام عزیزم . از خوندن رمانتون لذت بردم . فقط چند جاش غلط املایی داشتی که تصحیحش کنی بهتره ❤

موفق باشیییی 😊

• پسندیدم 5

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، Jesus گفته است :

ببخشید اسم رمانتون رو میشه بگید که من مطالعش کنم

همه چیز از آنجا شروع شد 🙂یه قسمتاییشو خوندید ، ممنون از شما💓

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، zahra.s گفته است :

سلام عزیزم . از خوندن رمانتون لذت بردم . فقط چند جاش غلط املایی داشتی که تصحیحش کنی بهتره ❤

موفق باشیییی 😊

ممنون عزیزم. متاسفانه گزینه ی ویرایش ندارم :( 

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، nmasoomeh گفته است :

همه چیز از آنجا شروع شد 🙂یه قسمتاییشو خوندید ، ممنون از شما💓

فقط اگه لطف کنید ایرادهای رمانم رو بهم بگید خیلی ممنون میشم💖

لینک به ارسال

سلام عزیزم رمانت  خیلی قشنگه و موضوع کاملا متفاوت و دور از ذهنی رو عنوان میکنه که هنوزم خانواده هایی هستن که با عقایدشون دارن زندگی بچه هاشونو خراب میکنن... و شاید این رمان تلنگری باشه براشون... من که مشتاقانه دارم دنبالش میکنم🤗

لینک به ارسال

سلام ♥️

واقعا بهت تبریک می گم دوست عزیز . نسبت به تازه وارد هایی که اولین رمانشون رو می نویسن خیلی خیلی خیلی بهتر عمل کردی ♥️ فقط تنها اشکالت این بود که بعصی جاها غلط تایپی و املایی داشتی که اگر خودت یه دور دیگه بخونی حتما متوجی می شی 😘

ولی واقعا بهت تبریک می گم چون از نظر من عالی شروع کردی و من کاملا توانایی رو که داری حس می کنم و مطمئنم که با گذشت زمان یکی از بهترین نویسنده های این سایت خواهی شد 😍

همینجوری پر انرژی ادامه بده ♥️ موفق باشی 🌹

@samanehaminian69@هستی.میم

ویرایش شده در توسط meli.km

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، meli.km گفته است :

سلام ♥️

واقعا بهت تبریک می گم دوست عزیز . نسبت به تازه وارد هایی که اولین رمانشون رو می نویسن خیلی خیلی خیلی بهتر عمل کردی ♥️ فقط تنها اشکالت این بود که بعصی جاها غلط تایپی و املایی داشتی که اگر خودت یه دور دیگه بخونی حتما متوجی می شی 😘

ولی واقعا بهت تبریک می گم چون از نظر من عالی شروع کردی و من کاملا توانایی رو که داری حس می کنم و مطمئنم که با گذشت زمان یکی از بهترین نویسنده های این سایت خواهی شد 😍

همینجوری پر انرژی ادامه بده ♥️ موفق باشی 🌹

@هستی.میم

خیلی خیلی ممنونم عزیز دلم از دلگرمیت واقعا به من لطف داری. 

غلط هارو هم به محض اینکه گزینه ی ویرایش برام فعال بشه درست میکنم حتما 😍❤️

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در در 19 بهمن 1397 در 05:09، Nia81 گفته است :

سلام عزیزم رمانت  خیلی قشنگه و موضوع کاملا متفاوت و دور از ذهنی رو عنوان میکنه که هنوزم خانواده هایی هستن که با عقایدشون دارن زندگی بچه هاشونو خراب میکنن... و شاید این رمان تلنگری باشه براشون... من که مشتاقانه دارم دنبالش میکنم🤗

سلام عزیز دل... خیلی ممنون از نظر خوبت 💓

• تشکر 1

لینک به ارسال

سلام گلم 

خیلی موضوع داستانت و دوست دارم تا اینجای رمان و که دنبال کردم واقعا جذاب بود با اینکه قلم اولته ولی واقعا قشنگ مینویسی موصوع رمانم یه موضوع جدیده تکرای هم نیست البته به دید من چون تو این سبک رمان نخوندم فقط میتونم بگن افرین امیدوارم موفق باشی دوست عزیز

@هستی.میم

@samanehaminian69

ویرایش شده در توسط Fateme00
  • پسندیدم 1

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Fateme00 گفته است :

سلام گلم 

خیلی موضوع داستانت و دوست دارم تا اینجای رمان و که دنبال کردم واقعا جذاب بود با اینکه قلم اولته ولی واقعا قشنگ مینویسی موصوع رمانم یه موضوع جدیده تکرای هم نیست البته به دید من چون تو این سبک رمان نخوندم فقط میتونم بگن افرین امیدوارم موفق باشی دوست عزیز

@هستی.میم

@samanehaminian69

مچکرم عزیزم... خیلی ممنون که رمانم رو خوندی ❤️❤️

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Sheyda گفته است :

سلام هستی جان رمانت بسیار جذاب و جذب کنندست به همین منوال ادامه بده فقط اینکه حیف این رمان زیباست که دارای غلط های املائی باشه.

لطفا به این موضوع توجه داشته باش تا خواننده راحت تر توعمق داستان زیباتون فرو بره مانعی نباشه.

سلام خیلی ممنونن عزیز دل. 😘

متاسفانه گزینه ی ویرایش برای من فعال نیست و به محض اینکه این گزینه فعال بشه غلط های تاپی و املایی رو حتما اصلاح میکنم. 

لینک به ارسال

به نام خدا

نقد رمان معصوم

سلام

اسم رمان: اسم خوبیه و هیچ جای حرفی نداره.

خلاصه: خلاصه مناسبیه و مشکلی توش ندیدم

مقدمه : رمانتون از این مورد مبرا بوده و برای من جای تعجب داره که همچین رمانی با این ایده و موضوع چرا مقدمه درخوری نداشته. سعی کنین یه مقدمه مناسب برای رمانتون بنویسین.

شروع داستان: آفرین شروع خوبی داشت نه خیلی تو اوج بود که بخواد با سقوط یهویی به کشتنمون بده و نه خیلی پایین بود که لذت پرواز رو ازمون بگیره.

باورپذيرى داستان: قلمتون خوبه و به خوبی تونستین واقعیت تلخی که تو ذهنتون هست رو بهمون بفهمونین.

ژانر : ژانر اجتماعی درسته ولی من هنوز نتونستم درام رو درک کنم این وسط. "طنز+تراژدی=درام.  ولی من فعلا از طنز چیزی ندیدم. باز منتظر ادامه رمان هستم تا  ببینم چه خبر می شه"

ايده: آفرین ایده خوبی رو انتخاب کردین؛ ایدتون نمی تونم بگم بکر و دست نخورده بود ولی حوادث اونو از بقیه داستانا متمایز می کرد.

سير رمان: بازم تبریک می گم. تعادل کاملا حفظ شده "آرامش,طوفان,آرامش و مطمئنا اتفاقات در پیش چندان آروم نیست و این نشون دهنده حفظ تعادل بین پارت ها و فصل های رمانتونه"

شخصيت پردازی: آفرین شخصیت پردازی هاتون خوب بوده و تونستم به راحتی معصوم و بقیه رو بشناسم و این جای احسنت داره.

ديالوگ و مونولوگ: دیالوگ ها به اندازه کافی بوده ولی مونولوگ ها کم بودن. "سعی کنین با مونولوگ ها از وضعیت معصوم حرف بزنین. مونولوگ پرورش دهنده احساسات شخصیته و این به قدرت قلمتون کمک شایانی می کنه"

توصيفات: توصیفاتتون نمی تونم بگم بد بودن ولی کم بودن. به طور کلی شما در توصیف مکان ها یکم ضعیف عمل کردین به جز توصیف عمارت و همینطور ویلا. "من از روستای معصوم,خونشون,کوچشون و حتی نظرش درمورد تهران چیز زیادی نمی دونم. شما با توصیفات زیباتر می تونین به جذابیت رمانتون اضافه کنین و حتی در توصیف چهره,حالات,رفتار, ری اکشن ها و ... قلمتون رو قوی تر جلوه بدین"

فضاسازى در داستان : فضا سازی ها تا به اینجای داستان خوب بودن و مشکلی نداشتن

رعايت كردن لحن نوشتارى: بهتون تبریک می گم تا جایی که من دقت کردم هیچ اشتباهی توی لحن داستانتون نداشتین با اینکه لحن کاملا گفتاری بوده.

علائم نگارشى و غلط املایی: خب می تونم بگم بیشترین اشتباهات شما به این قسمت بر می گرده. سعی کنین از علائمی مثل ",-؛-.-:" به درستی استفاده کنین. در ضمن لطفا دیالوگ ها رو توی خط بعدی بنویسین و قبل اون نام گوینده رو بنویسین و از علائمی مثل "-,_,+ و ... " استفاده کنین. برای مثال "+راضیه:". غلط املایی های شما بر می گرده به اشتباهات تایپی شما مثل " عقدس=عقدش, پینجره=پنجره , تابع رو هم اشتباه نوشته بودین و  اینطور ایرادات تایپی"

نكات اخلاقى : رعایت شده

رعايت شرع و قانون اسلام : رعایت شده

تكرار كلمات:اینجا هم من مشکلی توش ندیدم و تبریک می گم باز

رعايت نكردن فعل و فاعل در جمله: من مشکلی توش ندیدم آفرین

رعايت هدف سازى پارت ها .: رعایت شده

نثر: نثر شما محاوره "عامیانه یا گفتاری" بوده و تا جایی که من دیدم هیچ مشکلی توش نبود.

باز هم بهتون تبریک می گم قلمتون خوبه و امیدوارم خیلی بهتر از اینی که هست بشه. از ایدتون خوشم اومد یعنی انتظار داشتم بین اینهمه رمان هایی که می خونم اینجا یه چند نفر به این چیز ها هم دقتی داشته باشه که خوشبختانه چند نفر این کار رو کردن و نشون دادن که هنوز جای امید هست. شخصیت هایی مثل معصوم اگر در بند کشیده بشن از دامنشون نمیشه بچه های درستی تحویل گرفت. من اگر تعریف کردم دلیل بر این نشه که بقیه ماجرا رو شل بگیرین؛ باید خیلی بهتر از اینی که هست بنویسین پس منتظر اتفاقای خیلی جالب تو این رمان هستم. موفق باشین.

لطفا نام ناظرتون رو توی پارت اول ویرایش کنید

گروه نقد و ناظران سایت نودهشتیا

@nima.slm00

• پسندیدم 3
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در در 28 بهمن 1397 در 10:54، maede._.tz گفته است :

به نام خدا

نقد رمان معصوم

سلام

اسم رمان: اسم خوبیه و هیچ جای حرفی نداره.

خلاصه: خلاصه مناسبیه و مشکلی توش ندیدم

مقدمه : رمانتون از این مورد مبرا بوده و برای من جای تعجب داره که همچین رمانی با این ایده و موضوع چرا مقدمه درخوری نداشته. سعی کنین یه مقدمه مناسب برای رمانتون بنویسین.

شروع داستان: آفرین شروع خوبی داشت نه خیلی تو اوج بود که بخواد با سقوط یهویی به کشتنمون بده و نه خیلی پایین بود که لذت پرواز رو ازمون بگیره.

باورپذيرى داستان: قلمتون خوبه و به خوبی تونستین واقعیت تلخی که تو ذهنتون هست رو بهمون بفهمونین.

ژانر : ژانر اجتماعی درسته ولی من هنوز نتونستم درام رو درک کنم این وسط. "طنز+تراژدی=درام.  ولی من فعلا از طنز چیزی ندیدم. باز منتظر ادامه رمان هستم تا  ببینم چه خبر می شه"

ايده: آفرین ایده خوبی رو انتخاب کردین؛ ایدتون نمی تونم بگم بکر و دست نخورده بود ولی حوادث اونو از بقیه داستانا متمایز می کرد.

سير رمان: بازم تبریک می گم. تعادل کاملا حفظ شده "آرامش,طوفان,آرامش و مطمئنا اتفاقات در پیش چندان آروم نیست و این نشون دهنده حفظ تعادل بین پارت ها و فصل های رمانتونه"

شخصيت پردازی: آفرین شخصیت پردازی هاتون خوب بوده و تونستم به راحتی معصوم و بقیه رو بشناسم و این جای احسنت داره.

ديالوگ و مونولوگ: دیالوگ ها به اندازه کافی بوده ولی مونولوگ ها کم بودن. "سعی کنین با مونولوگ ها از وضعیت معصوم حرف بزنین. مونولوگ پرورش دهنده احساسات شخصیته و این به قدرت قلمتون کمک شایانی می کنه"

توصيفات: توصیفاتتون نمی تونم بگم بد بودن ولی کم بودن. به طور کلی شما در توصیف مکان ها یکم ضعیف عمل کردین به جز توصیف عمارت و همینطور ویلا. "من از روستای معصوم,خونشون,کوچشون و حتی نظرش درمورد تهران چیز زیادی نمی دونم. شما با توصیفات زیباتر می تونین به جذابیت رمانتون اضافه کنین و حتی در توصیف چهره,حالات,رفتار, ری اکشن ها و ... قلمتون رو قوی تر جلوه بدین"

فضاسازى در داستان : فضا سازی ها تا به اینجای داستان خوب بودن و مشکلی نداشتن

رعايت كردن لحن نوشتارى: بهتون تبریک می گم تا جایی که من دقت کردم هیچ اشتباهی توی لحن داستانتون نداشتین با اینکه لحن کاملا گفتاری بوده.

علائم نگارشى و غلط املایی: خب می تونم بگم بیشترین اشتباهات شما به این قسمت بر می گرده. سعی کنین از علائمی مثل ",-؛-.-:" به درستی استفاده کنین. در ضمن لطفا دیالوگ ها رو توی خط بعدی بنویسین و قبل اون نام گوینده رو بنویسین و از علائمی مثل "-,_,+ و ... " استفاده کنین. برای مثال "+راضیه:". غلط املایی های شما بر می گرده به اشتباهات تایپی شما مثل " عقدس=عقدش, پینجره=پنجره , تابع رو هم اشتباه نوشته بودین و  اینطور ایرادات تایپی"

نكات اخلاقى : رعایت شده

رعايت شرع و قانون اسلام : رعایت شده

تكرار كلمات:اینجا هم من مشکلی توش ندیدم و تبریک می گم باز

رعايت نكردن فعل و فاعل در جمله: من مشکلی توش ندیدم آفرین

رعايت هدف سازى پارت ها .: رعایت شده

نثر: نثر شما محاوره "عامیانه یا گفتاری" بوده و تا جایی که من دیدم هیچ مشکلی توش نبود.

باز هم بهتون تبریک می گم قلمتون خوبه و امیدوارم خیلی بهتر از اینی که هست بشه. از ایدتون خوشم اومد یعنی انتظار داشتم بین اینهمه رمان هایی که می خونم اینجا یه چند نفر به این چیز ها هم دقتی داشته باشه که خوشبختانه چند نفر این کار رو کردن و نشون دادن که هنوز جای امید هست. شخصیت هایی مثل معصوم اگر در بند کشیده بشن از دامنشون نمیشه بچه های درستی تحویل گرفت. من اگر تعریف کردم دلیل بر این نشه که بقیه ماجرا رو شل بگیرین؛ باید خیلی بهتر از اینی که هست بنویسین پس منتظر اتفاقای خیلی جالب تو این رمان هستم. موفق باشین.

لطفا نام ناظرتون رو توی پارت اول ویرایش کنید

گروه نقد و ناظران سایت نودهشتیا

@nima.slm00

خیلی ممنون توی تاپیک درخواست ناظر مفصل تر به این نقد جواب دادم. 

مرسی از قوت قلبتون 🙏

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
در در 29 بهمن 1397 در 23:22، هستی.میم گفته است :

خیلی ممنون توی تاپیک درخواست ناظر مفصل تر به این نقد جواب دادم. 

مرسی از قوت قلبتون 🙏

سلام 

خواهش می کنم. 

خب بریم سراغ پارت های جدید 

بازم تبریک می گم پارت هاتون خیلی خوب بودن. 

فقط به چند مورد باید اشاره کنم اونم به غلط املایی ها و اشتباهات تایپیتون برمی گرده. 

1:غلت رو غلط نوشته بودین  

2:اشتباهات تایپیتون زیاد بود. مثل: مرد رو نوشته بودین مزد, قهقهه رو نوشته بودین قه قه و اینطور اشتباهات 

3:قسمت  اول رمان رو خوب ویرایش نکردین. 

یه نکته دیگه رو که باید بهش اشاره کنم استفاده زیاد از فعل "بودن" هستش. سعی کنین یا کمتر ازش استفاده کنین یا به قرینه لفظی توی بعضی از جملات حذفش کنین 

اینو هم یادم رفت بهتون بگم اینکه برای هر پارت شماره بذارین تا راحت تر بشه پیداش کرد 

موفق باشید 

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، nima.slm00 گفته است :

سلام 

خواهش می کنم. 

خب بریم سراغ پارت های جدید 

بازم تبریک می گم پارت هاتون خیلی خوب بودن. 

فقط به چند مورد باید اشاره کنم اونم به غلط املایی ها و اشتباهات تایپیتون برمی گرده. 

1:غلت رو غلط نوشته بودین  

2:اشتباهات تایپیتون زیاد بود. مثل: مرد رو نوشته بودین مزد, قهقهه رو نوشته بودین قه قه و اینطور اشتباهات 

3:قسمت  اول رمان رو خوب ویرایش نکردین. 

یه نکته دیگه رو که باید بهش اشاره کنم استفاده زیاد از فعل "بودن" هستش. سعی کنین یا کمتر ازش استفاده کنین یا به قرینه لفظی توی بعضی از جملات حذفش کنین 

اینو هم یادم رفت بهتون بگم اینکه برای هر پارت شماره بذارین تا راحت تر بشه پیداش کرد 

موفق باشید 

سلام سلام خیلی ممنون انشالله این آخر هفته (شنبه/یکشنبه) فقط ویرایش میکنم. 

مرسی 

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

تبریک می گم برای خلق چنین داستان زیبایی که حرفی برای گفتن داره .

داستان و موضوعش خیلی خوب به تصویر کشیده شده و به راحتی می شه باهاش ارتباط بگیری .

رمان شما رو من به تالار منتخبین مدیران انتقال دادم چون واقعا هدف خوب و مهم تر از اون حرفی از مشکلات جامعه داشت که این رو از باقیه داستان ها متمایز کرده بود .

رمانتون بدون ایراد نیست ولی به قدری داستان با قلم خوبی نوشته بود که به چشم کمتر می آمد .

تو نقد آقا نیما گفته بودند جای فعل و فاعل رعایت شده بود و مشکلی ندیدن اما من خیلی از جاها دیدم که فعل داخل جمله جای مناسبی نداشت و حتما باید ویرایش بشه چون تعدادشون کم نبود .

پاراگراف بندیتون ضعیف بود و یه جاهایی واقعا چشم رو اذیت می کرد .

بقیه موارد هم که دوستان دیگه گفتند .

امیدوارم موفق باشی و اینکه بدون من هم طرفدار رمان بسیار خوش قلم و جذابتون شدم .

به امید روزی که زنان سرزمینم در هیچ کجا از ایرانم ،باز مانده از حق خود عمری در حسرت ،اه نکشند .

• پسندیدم 3

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری