رفتن به مطلب
هستی.میم

معرفی و نقد رمان معصوم | هستی.میم

پست های پیشنهاد شده

در در 4 اسفند 1397 در 19:48، samanehaminian69 گفته است :

سلام دوست عزیز

تبریک می گم برای خلق چنین داستان زیبایی که حرفی برای گفتن داره .

داستان و موضوعش خیلی خوب به تصویر کشیده شده و به راحتی می شه باهاش ارتباط بگیری .

رمان شما رو من به تالار منتخبین مدیران انتقال دادم چون واقعا هدف خوب و مهم تر از اون حرفی از مشکلات جامعه داشت که این رو از باقیه داستان ها متمایز کرده بود .

رمانتون بدون ایراد نیست ولی به قدری داستان با قلم خوبی نوشته بود که به چشم کمتر می آمد .

تو نقد آقا نیما گفته بودند جای فعل و فاعل رعایت شده بود و مشکلی ندیدن اما من خیلی از جاها دیدم که فعل داخل جمله جای مناسبی نداشت و حتما باید ویرایش بشه چون تعدادشون کم نبود .

پاراگراف بندیتون ضعیف بود و یه جاهایی واقعا چشم رو اذیت می کرد .

بقیه موارد هم که دوستان دیگه گفتند .

امیدوارم موفق باشی و اینکه بدون من هم طرفدار رمان بسیار خوش قلم و جذابتون شدم .

به امید روزی که زنان سرزمینم در هیچ کجا از ایرانم ،باز مانده از حق خود عمری در حسرت ،اه نکشند .

خیلی ممنون سمانه جون از لطفی که به رمان من دارین ... 

البته ببخشید منظورتون از تالار منتخبین مدیران متوجه نشدم (از اسمش معلومهه حتما چیز خوبیه :) ممنونم) دقیقا چی هستش ؟! 

میدونم که متاسفانه مهمترین نقص کارم توی ویرایش هست که چون دفعه ی اولی هست که مینویسم خیلی اشتباه دارم و انشالله هرچه که جلو میرم بیشتر حواسم رو جمع میکنم و پارت های قبلی رو هم ویراستاری میکنم. 

❤️❤️❤️

ویرایش شده در توسط هستی.میم
  • تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، هستی.میم گفته است :

خیلی ممنون سمانه جون از لطفی که به رمان من دارین ... 

البته ببخشید منظورتون از تالار منتخبین مدیران متوجه نشدم (از اسمش معلومهه حتما چیز خوبیه :) ممنونم) دقیقا چی هستش ؟! 

میدونم که متاسفانه مهمترین نقص کارم توی ویرایش هست که چون دفعه ی اولی هست که مینویسم خیلی اشتباه دارم و انشالله هرچه که جلو میرم بیشتر حواسم رو جمع میکنم و پارت های قبلی رو هم ویراستاری میکنم. 

❤️❤️❤️

سلام نازنین دل 

ما تو سایت سه بخش مهم داریم .

تالار تایپ رمان برای تمام کسانی که حالا یا مبتدی و یا نویسنده هستند .

تالار منتخبین کاربران که از اسمش هم مشخص .تالاری که رمان توجه کاربران رو به خودش اختصاص داده و قلم خوبی داره .

. تالار منتخبین مدیران که بهترین بخش هست .چون رمان از تمام نظر ها مثل .سبک قلم . شخصیت پردازی های داستان ، رعایت عرف و اسلام ، زبان ادبی بودن نوشتار و ..... مورد تایید قرار گرفته و به این تالار راه پیدا می کنند.

رمان شما هم با تایید مدیران به این تالار انتقال پیدا کرد.

امیدوارم موفق باشید عزیز دلم 

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، samanehaminian69 گفته است :

سلام نازنین دل 

ما تو سایت سه بخش مهم داریم .

تالار تایپ رمان برای تمام کسانی که حالا یا مبتدی و یا نویسنده هستند .

تالار منتخبین کاربران که از اسمش هم مشخص .تالاری که رمان توجه کاربران رو به خودش اختصاص داده و قلم خوبی داره .

. تالار منتخبین مدیران که بهترین بخش هست .چون رمان از تمام نظر ها مثل .سبک قلم . شخصیت پردازی های داستان ، رعایت عرف و اسلام ، زبان ادبی بودن نوشتار و ..... مورد تایید قرار گرفته و به این تالار راه پیدا می کنند.

رمان شما هم با تایید مدیران به این تالار انتقال پیدا کرد.

امیدوارم موفق باشید عزیز دلم 

وای خیلی ممنون خیلی خوشحالم کردین... ❤️ ممنون از لطفی که به رمانم داشتین اشالله که تا آخر مورد پسندتون باشه 

• تشکر 1

لینک به ارسال

سلام عزیزم 

پارت جدید رو مطالعه کردم و باید بگم توصیف های کامل و زیبایی داشتید اما به چند نکته توجه کنید و حتما شروع به ویرایش کنید چون زمان ویراستاری رمانتون بیش از حد طولانی خواهد شد .

پاراگراف بندی باز هم رعایت نشده بود و به جای استفاده از رو از و استفاده کرده بودید . مثال 

روسریمو که درستش روسیریم رو هستش 

البته این فقط مثال بود .

و علائم  نگارشی خیلی کم استفاده کرده بودید و این مانع از رساندن مفهوم کامل به خواننده می شد . 

لطفاً این چند مورد مهم رو رعایت کنید تا رمان زیباتون تو همین تالار بمونه .چون در صورت تداوم ایرادها ناچار به انتقال رمان میشم .

منتظر پارت زیبای بعد هستم .

موفق باشی خانوم گل 

@nima.slm00

👆لطفا با نویسنده شروع به ویرایش کنید و کامل راهنماییشون کنید .

ممنونم .

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
در در 5 اسفند 1397 در 05:18، samanehaminian69 گفته است :

سلام دوست عزیز

تبریک می گم برای خلق چنین داستان زیبایی که حرفی برای گفتن داره .

داستان و موضوعش خیلی خوب به تصویر کشیده شده و به راحتی می شه باهاش ارتباط بگیری .

رمان شما رو من به تالار منتخبین مدیران انتقال دادم چون واقعا هدف خوب و مهم تر از اون حرفی از مشکلات جامعه داشت که این رو از باقیه داستان ها متمایز کرده بود .

رمانتون بدون ایراد نیست ولی به قدری داستان با قلم خوبی نوشته بود که به چشم کمتر می آمد .

تو نقد آقا نیما گفته بودند جای فعل و فاعل رعایت شده بود و مشکلی ندیدن اما من خیلی از جاها دیدم که فعل داخل جمله جای مناسبی نداشت و حتما باید ویرایش بشه چون تعدادشون کم نبود .

پاراگراف بندیتون ضعیف بود و یه جاهایی واقعا چشم رو اذیت می کرد .

بقیه موارد هم که دوستان دیگه گفتند .

امیدوارم موفق باشی و اینکه بدون من هم طرفدار رمان بسیار خوش قلم و جذابتون شدم .

به امید روزی که زنان سرزمینم در هیچ کجا از ایرانم ،باز مانده از حق خود عمری در حسرت ،اه نکشند .

بابت بی دقتیم عذر می خوام

حتما بررسی میشه و همراه با نویسنده ویرایشش می کنیم.

ممنون بابت تذکرتون

• ذوق زده 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در در 14 اسفند 1397 در 19:35، samanehaminian69 گفته است :

سلام عزیزم 

پارت جدید رو مطالعه کردم و باید بگم توصیف های کامل و زیبایی داشتید اما به چند نکته توجه کنید و حتما شروع به ویرایش کنید چون زمان ویراستاری رمانتون بیش از حد طولانی خواهد شد .

پاراگراف بندی باز هم رعایت نشده بود و به جای استفاده از رو از و استفاده کرده بودید . مثال 

روسریمو که درستش روسیریم رو هستش 

البته این فقط مثال بود .

و علائم  نگارشی خیلی کم استفاده کرده بودید و این مانع از رساندن مفهوم کامل به خواننده می شد . 

لطفاً این چند مورد مهم رو رعایت کنید تا رمان زیباتون تو همین تالار بمونه .چون در صورت تداوم ایرادها ناچار به انتقال رمان میشم .

منتظر پارت زیبای بعد هستم .

موفق باشی خانوم گل 

@nima.slm00

👆لطفا با نویسنده شروع به ویرایش کنید و کامل راهنماییشون کنید .

ممنونم .

سلام عزیزم خیلی ممنون که دنبال میکنین معصوم رو. 

ببخشید که خیلی وقته هم پارت نذاشتم و هم جوابتون رو اانقدر دیر میدم. 

دیروز یه امتحان خیلی مهم داشتم و برای همین نتونستم زودتر جواب بدم. 

درمورد پاراگراف بندی من متوجه منظورتون نمیشم. یعنی پاراگراف ها بلنده ؟ کوتاهه ؟ باید چکارش کنم؟ 

در مورد علایم نگارشی راستش من چون ایران نیستم کیبوردم حروف فارسی نداره. حفظی کلید های کیبورد فارسی رو تایپ میکنم برای همین خیلی سختمه و علایم رو که دیگه اصلا حفظ نیستم.

• تشکر 1

لینک به ارسال

سلام

اول بابت تاخیر دو سه هفته ایم معذرت می خوام

آفرین دارین خوب پیش می رین ولی باید چندتا نکته رو بهتون بگم تا رعایت کنین

1: تکرار یک فعل توی یک پاراگراف خیلی زیاده. مثلا فعل بودن. این فعل که به صورت فاحشی دیده می شه و بعد تکرار زیاد چشم خواننده رو خسته می کنه.

2: سمانه خانم هم گفته بودن بعضی افعال توی جاشون درست به کار نرفتن. مثلا, پس و پیش اومدن. یعنی, جای فعل و فاعل و یا قید ها اشتباه بوده. اگه خودتون یکم دقت کنین کاملا متوجه می شین.

3: بعضی از ترکیبات به کار رفتتون اشتباهِ. مثل, خاک نم؛ که باید نم خاک نوشته بشه.

4: خیلی سریع دارین از حوادثی که جای مانور داره رد می شین. مثلا, ورود ناگهانی دیاکو, جشنی که براشون گرفته شده و یا حتی سوختن دست معصوم و...

5: شخصیت پردازی هاتون داره ضعیف می شه و این اصلا برای نویسنده ای که با قدرت شروع کرده خوب نیست.

6: تکرار فعل "خراب شه" تو یه جمله؛ این فعل دوبار تو یه جمله به کار رفته.

7: سعی کنین به موقع از علائم نگارشی استفاده کنین.

خب فکر کنم همه نکات رو گفتم؛ بازم می گم موضوع و ایده رمانتون خیلی جالب و مورد تحسینه و مطمئنا دقت بیشترتون روی داستان اونو جذاب تر می کنه.

موفق باشین. لطفا هروقت ویرایش پارت ها رو شروع کردین بهم بگین تا باز مرورشون کنم.

• تشکر 1

لینک به ارسال
در در 22 اسفند 1397 در 11:02، nima.slm00 گفته است :

سلام

اول بابت تاخیر دو سه هفته ایم معذرت می خوام

آفرین دارین خوب پیش می رین ولی باید چندتا نکته رو بهتون بگم تا رعایت کنین

1: تکرار یک فعل توی یک پاراگراف خیلی زیاده. مثلا فعل بودن. این فعل که به صورت فاحشی دیده می شه و بعد تکرار زیاد چشم خواننده رو خسته می کنه.

2: سمانه خانم هم گفته بودن بعضی افعال توی جاشون درست به کار نرفتن. مثلا, پس و پیش اومدن. یعنی, جای فعل و فاعل و یا قید ها اشتباه بوده. اگه خودتون یکم دقت کنین کاملا متوجه می شین.

3: بعضی از ترکیبات به کار رفتتون اشتباهِ. مثل, خاک نم؛ که باید نم خاک نوشته بشه.

4: خیلی سریع دارین از حوادثی که جای مانور داره رد می شین. مثلا, ورود ناگهانی دیاکو, جشنی که براشون گرفته شده و یا حتی سوختن دست معصوم و...

5: شخصیت پردازی هاتون داره ضعیف می شه و این اصلا برای نویسنده ای که با قدرت شروع کرده خوب نیست.

6: تکرار فعل "خراب شه" تو یه جمله؛ این فعل دوبار تو یه جمله به کار رفته.

7: سعی کنین به موقع از علائم نگارشی استفاده کنین.

خب فکر کنم همه نکات رو گفتم؛ بازم می گم موضوع و ایده رمانتون خیلی جالب و مورد تحسینه و مطمئنا دقت بیشترتون روی داستان اونو جذاب تر می کنه.

موفق باشین. لطفا هروقت ویرایش پارت ها رو شروع کردین بهم بگین تا باز مرورشون کنم.

ممنونم . در مورد اشتباه های تکنیکال که باید بگم بیشتر دقت میکنم. 

اما در مورد شخصیت پردازی راستش خیلی مطمین نیستم در مورد نقدتون. هدف من اینه که این رمان تماما از دید معصوم باشه (در حقیقت بعد تر دلیل این موضوع مشخص میشه که چرا معصوم داره همه ی این هارو برای خودش مرور میکنه و تا حدودی علت اینکه اتفاق ها خیلی سریع دارن از ذهن معصوم میگذرن هم مشخص میشه) اما درمورد شخصیت پردازی به نظر من معصوم چون مثلا بار اولیه که دیاکو یا درسا یا بقیه رو میبینه نمیتونه همه ی جنبه های شخصیتیشونو بشناسه و همه ی جزییات رو تعریف کنه چون طبیعتا نمیدونه تو سر اون فرد چی میگذره و داره بنا بر چیز هایی که دیده طرف رو قضاوت میکنه 

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، هستی.میم گفته است :

ممنونم . در مورد اشتباه های تکنیکال که باید بگم بیشتر دقت میکنم. 

اما در مورد شخصیت پردازی راستش خیلی مطمین نیستم در مورد نقدتون. هدف من اینه که این رمان تماما از دید معصوم باشه (در حقیقت بعد تر دلیل این موضوع مشخص میشه که چرا معصوم داره همه ی این هارو برای خودش مرور میکنه و تا حدودی علت اینکه اتفاق ها خیلی سریع دارن از ذهن معصوم میگذرن هم مشخص میشه) اما درمورد شخصیت پردازی به نظر من معصوم چون مثلا بار اولیه که دیاکو یا درسا یا بقیه رو میبینه نمیتونه همه ی جنبه های شخصیتیشونو بشناسه و همه ی جزییات رو تعریف کنه چون طبیعتا نمیدونه تو سر اون فرد چی میگذره و داره بنا بر چیز هایی که دیده طرف رو قضاوت میکنه 

سلام خواهش می کنم. 

بله از این نظر درسته 

پس منتظر ادامه رمان هستم تا کاملا باهاتون موافق بشم. 

موفق باشین 

لینک به ارسال

سلام عزیزم.

رمانت رو تا جایی مطالعه کردم و خوشم اومد؛به نظرم موضوع خوب و جدیدی داره.

تنها چیزی که توی رمان اشکال داشت، این بود که مثلا می خواستم رو میخواستم نوشته بودی.باید جدا نوشته بشه.

اگه علامت های نگارشی رو هم خیلی خوب رعایت کنی ،عالی می شه.

امیدوارم که از نقدم ناراحت نشده باشی😊

موفق باشی❤❤❤

ویرایش شده در توسط hasti81
  • پسندیدم 1

لینک به ارسال
در در 13 فروردین 1398 در 11:39، hasti81 گفته است :

سلام عزیزم.

رمانت رو تا جایی مطالعه کردم و خوشم اومد؛به نظرم موضوع خوب و جدیدی داره.

تنها چیزی که توی رمان اشکال داشت، این بود که مثلا می خواستم رو میخواستم نوشته بودی.باید جدا نوشته بشه.

اگه علامت های نگارشی رو هم خیلی خوب رعایت کنی ،عالی می شه.

امیدوارم که از نقدم ناراحت نشده باشی😊

موفق باشی❤❤❤

مرسی از اینکه خوندیش عزیزم. اصلا ناراحت نمیشم ! امیدوارم تا آخر خوشت بیاد 

• تشکر 1

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، هستی.میم گفته است :

مرسی از اینکه خوندیش عزیزم. اصلا ناراحت نمیشم ! امیدوارم تا آخر خوشت بیاد 

خواهش می کنم گلم.

حتما خوشم میاد❤❤❤😊

لینک به ارسال

سلام عزیزم 

یکمی رو توصیفات بیشتر کار کن . تو پارت آخر باید بیشتر از احساس شخصیت اصلیت می گفتی که چه حس بدی از خواهرش به دل گرفت و یا از دیدن پدرش چه هیجانی داره . 

ولی در کل خوب پیش میرید و من مشتاقانه منتظر پارت بعد هستم عزیزم

لینک به ارسال

سلام 

باید بگم که خدا رو شکر مشکلاتتون خیلی کمتر شده. 

اگر بتونین مواردی که قبلا گفتم رو کاملا رعایت کنین رمانتون عالی میشه. 

فقط یه چیز دیگه که باید بگم اینکه به جای "و" بنویسین "رو" مثل:بازومو = بازوم رو  

یه جا هم تکاپو رو نوشته بودین تکاپ و ... 

حس می کنم دیگه نباید نکات سابق رو باز تکرار کنم چون اذیت میشین بیشتر از این تکرار کنم. 

درضمن لطفا هر وقت 3 تا پارت گذاشتین به من خبر بدین یا آخر پارت سوم یا تو همین صفحه نقدتون تگم کنین که متوجه بشم پارت گذاشتین. ممنون و موفق باشین 

لینک به ارسال
در در 18 فروردین 1398 در 19:43، Aminian69 گفته است :

سلام عزیزم 

یکمی رو توصیفات بیشتر کار کن . تو پارت آخر باید بیشتر از احساس شخصیت اصلیت می گفتی که چه حس بدی از خواهرش به دل گرفت و یا از دیدن پدرش چه هیجانی داره . 

ولی در کل خوب پیش میرید و من مشتاقانه منتظر پارت بعد هستم عزیزم

چشم. خیلی ممنون که تا اینجا با من همراه بودین 

لینک به ارسال
در در 23 فروردین 1398 در 03:29، nima.slm00 گفته است :

سلام 

حس می کنم دیگه نباید نکات سابق رو باز تکرار کنم چون اذیت میشین بیشتر از این تکرار کنم. 

درضمن لطفا هر وقت 3 تا پارت گذاشتین به من خبر بدین یا آخر پارت سوم یا تو همین صفحه نقدتون تگم کنین که متوجه بشم پارت گذاشتین. ممنون و موفق باشین 

چشم حتما. ممنونم 

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در در 23 فروردین 1398 در 03:29، nima.slm00 گفته است :

سلام 

@nima.slm00

سلام خسته نباشین. ۳ پارت بعدی گذاشته شد. 

ویرایش شده در توسط هستی.میم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری