رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
M@hta

معرفی و نقد رمان سرکار خانوم وروجک |m@hta کاربر انجمن نودهشتیا

پست های پیشنهاد شده

سلام رمانتون خیلی زیباست و ادمو مشتاق میکنه به خوندن ادامش موفق باشی دوست عزیز😍👍

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام عزیزمم 🌼

خسته نباشی  خیلی لذت بردم از قلم زیبات که رمانت و انقدر فوق العاده کرده یه جاهاییش هم خیلی خندیدم 😄👌 امیدوارم همینطور موفق ادامه بدی ودر انتظار پارت های بعدی رمان...💙

لینک به ارسال
افتخارات

در در 5 تیر 1398 در 16:47، kosaramani گفته است :

سلام رمانتون خیلی زیباست و ادمو مشتاق میکنه به خوندن ادامش موفق باشی دوست عزیز😍👍

خیلی ممنون شما لطف دارید عزیز دل

در 3 ساعت قبل، ftm-tzk گفته است :

سلام عزیزمم 🌼

خسته نباشی  خیلی لذت بردم از قلم زیبات که رمانت و انقدر فوق العاده کرده یه جاهاییش هم خیلی خندیدم 😄👌 امیدوارم همینطور موفق ادامه بدی ودر انتظار پارت های بعدی رمان...💙

مچکر از وقتی که گذاشتید و خداروشکر که خوشتون اومده

لینک به ارسال
افتخارات

سلام عزیزدلم گولمنگولی من

رمانم عوووف عالیهههه عاشقشمممم

فقط برای زیبایی میتونی علائم نگارشی رو به کلمه بعد بچسبونی اما از کلمه بعد یدونه فاصله بدی اینجوری خیلی قشنگ تره البته هرجور دوست داری

لینک به ارسال

در 2 دقیقه قبل، aty.s گفته است :

سلام عزیزدلم گولمنگولی من

رمانم عوووف عالیهههه عاشقشمممم

فقط برای زیبایی میتونی علائم نگارشی رو به کلمه بعد بچسبونی اما از کلمه بعد یدونه فاصله بدی اینجوری خیلی قشنگ تره البته هرجور دوست داری

فدات ممنون از نظر مهم و قشنگت

لینک به ارسال
افتخارات

خیلی از پارتا رو خونده بودم قبلا الان ادامشو خوندم چی بگم که مثل خودت بانمکه این رمان😂😂😂

عالی هستی عزیزم رمانت خیلی خوبه خوش بدرخشی همیشه بهترینا رو برات آرزو میکنم😍😍😍

لینک به ارسال

در 14 دقیقه قبل، P.A گفته است :

خیلی از پارتا رو خونده بودم قبلا الان ادامشو خوندم چی بگم که مثل خودت بانمکه این رمان😂😂😂

عالی هستی عزیزم رمانت خیلی خوبه خوش بدرخشی همیشه بهترینا رو برات آرزو میکنم😍😍😍

خیلی ممنون عزیز دلم،لطف کردی وقت گذاشتی و نقد کردی💋💜

نظر لطفت رو به من میرسونی

لینک به ارسال
افتخارات

واااااای مهتا من که عاشق رمانتم

چجوری انقدر خوب مینویسی جیگر

فقط یه خواهش دارم ازت

زود به زود پارت بزار

https://forum.98iia.com/topic/5974-رمان-شیطونی-ما-سه-نفر-raha-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

لینک به ارسال

در 13 دقیقه قبل، R.A.H.A گفته است :

واااااای مهتا من که عاشق رمانتم

چجوری انقدر خوب مینویسی جیگر

فقط یه خواهش دارم ازت

زود به زود پارت بزار

https://forum.98iia.com/topic/5974-رمان-شیطونی-ما-سه-نفر-raha-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

چش ماییی شما

چشم به روی چشمام

لینک به ارسال
افتخارات

پارت بزار... پارت بزااااار... پارت بزااااااااار 

امروز سه تا پارت بزاااااار خواهش موکونم 😟😔 

بزار دیگ 😢 پارت می خوام 

لینک به ارسال

توروخدا اگه نقدهای اینچنینی دارید برید خصوصیه نویسنده بگیرید صفحه نقد و هزار نفر دارن میخونن هم به شعور خودتون هم به شعور نویسنده توهین میشه اینطوری کسی برای شخص دیگری رمان نمینویسه که ما نظر شخصیمونو بگیم حالا من بچه پررو بودم باز ادامه دادم مهتا هم ک قطعا براش مهم نیست ولی هر نوع نوشته ای مخاطب خاص خودش و داره این نوع نقد اصلا مناسب نیست حتی اگر نیت بدی هم در کار نباشه 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)
در 4 ساعت قبل، ihawni گفته است :

با سلام

قبل از هر سخنی باید بگم بنده هیچ گونه قصد توهین ندارم و کاملا نظر شخصیم رو اعلام می کنم. امیدوارم سوءتفاهم پیش نیاد.

اول اینکه خلاصه و مقدمه اتون مناسب نبود. شروع خیلی ضعیفی داشتین. (با عرض پوزش انگار یک انشای دوران مدرسه روایت میشه!) علائم نگارشی به خوبی رعایت نشده بود. اکثرا جمله بندی ناقص و نادرستی داشتین.

رمان شما به ژانر طنز و عاشقانه نوشته شده. ولی من متاسفانه با هیچ یک از صحنه های رمان نخندیدم. این برداشت رو از نوشته هاتون کردم که سعی داشتین با طنازی و استفاده از الفاظ نامربوط (خصوصا شخصیت کیانا) خنده رو به خواننده متحمل کنید. نوع تعریف هایی که از شخصیت ها میشد، برای من دلنشین نبود. (به خصوص در بدو رمان، توصیف پدر و مادر کیانا) خیلی جاها صحنه ها رو گم می کردم و فضاسازی اصلا نمی تونستم توی ذهن انجام بدم. ظاهر و مکان برای من گنگ بود! (البته نه همه جا) به نظرم جاهایی رو هم اغراق می کردید. مثل صحنه دستگیری برادر کیانا و رفتن اون به اداره پلیس...اصلا نتونستم درک کنم که پلیس به این راحتی با یه به قول معروف، فیلم اومدن؛ بزاره بدون سند و مدرکی فرد آزاد بشه. مگه خودشون با خانواده ها تماس نمی گیرن؟! در کل، رمان شما جای تأمل خیلی بیشتری داشت و می تونستید با خلاقیت ذهن نوشته هاتون رو زیبا کنید. اگر هم قصد شما نشون دادن معذل هایی مثل اعتیاد بوده، میشد به طریق دیگه نمایش بدین.

باز هم مذکر میشم بدون نیت بدی رمان شما رو برای خودم نقد کردم. موفق باشین! @M@hta

با سلام.. @ihawni

بنده چون رمان خانم عیسی زاده رو دنبال می کنم و شخصا پیگیرش هستم پس این حق رو برای خودم می دونم که از رمانشون دفاعیه لازم و به حق رو انجام بدم.

در مورد حرف اولتون که گفتین نظر شخصیتون رو گفتین باید با عرض پوزش بهتون بگم هیچکس حق نداره نظر شخصیش رو پای هیچ رمانی بنویسه و بهتره برای خودش نگه داره و بهش آب و دون بده.

در مورد مقدمه و خلاصه: کامل حال و احوال و سیر رمان رو بیان کرده بود و این که یه نخ نویسنده میده به خواننده که اهلش باشه و بگیرتش.

اگر شما با هیچ صحنه ای نخندید یا لذت نبردید مشکل از سیستم گیرندتون بوده. 

این رمان با کلمات معمولی و خیلی خیلی ساده جوری به قلب خوانندهاش نفوذ می کنه که هم باهاش میخندن غمگین میشن هم کیف می کنن. 

مخصوصا جایی که خانوادشو معرفی کرد و پدرش رو کاملا طنز و تلخ بود.

فکر کنم شما قبل شروع رمان ایشون یک روزنامه سیاسی خوندین که اینطور خنثی موندین.

سیر رمان,صحنه سازی شخصیت پردازی به قدری منسجم و یک دست و زنده بودن که موقع خوندنش انگار داری فیلمش رو میبینی.

رمان و چیزی که خانم عیسی زاده انتخاب کردن بهترین و درست ترین انتخاب بوده چون با زبان طنز اعتیاد و عمق فاجعه رو به خواننده نشون داد که هم با لذت و شوق بخونه هم به عمق دردش برسه.

در مورد غلط املایی و نگارشی اینو بهتره بدونید که اصلا این عیب نویسنده نیست چون نویسنده فقط کارش نوشتنه و چه بسا نویسندگان بزرگ دنیا از نظر املایی و نگارشی سواد بسیار ضعیفی دارن و اون کار ویراستاره ک بعد از پایان محتوارو درست میکنه و اینارو کسی ایراد میگیره که از نظر ویراستاری واقعا باسواد باشه یا حداقل نویسنده قابل قبول و خوش قلمی باشه.

باز هم میگم نظر شخصی گفتن مساوی با بی احترامی و بی حرمت کردن خودتون بود و بس.

یا علی

ویرایش شده در توسط fariba.m7

لینک به ارسال

در در 20 تیر 1398 در 04:07، fariba.m7 گفته است :

با سلام.. @ihawni

بنده چون رمان خانم عیسی زاده رو دنبال می کنم و شخصا پیگیرش هستم پس این حق رو برای خودم می دونم که از رمانشون دفاعیه لازم و به حق رو انجام بدم.

در مورد حرف اولتون که گفتین نظر شخصیتون رو گفتین باید با عرض پوزش بهتون بگم هیچکس حق نداره نظر شخصیش رو پای هیچ رمانی بنویسه و بهتره برای خودش نگه داره و بهش آب و دون بده.

در مورد مقدمه و خلاصه: کامل حال و احوال و سیر رمان رو بیان کرده بود و این که یه نخ نویسنده میده به خواننده که اهلش باشه و بگیرتش.

اگر شما با هیچ صحنه ای نخندید یا لذت نبردید مشکل از سیستم گیرندتون بوده. 

این رمان با کلمات معمولی و خیلی خیلی ساده جوری به قلب خوانندهاش نفوز می کنه هم باهاش میخندن غمگین میشن هم کیف می کنن. 

مخصوصا جایی که خانوادشو معرفی کرد و پدرش رو کاملا طنز و تلخ بود.

فکر کنم شما قبل شروع رمان ایشون یک روزنامه سیاسی خوندین که اینطپر خنثی موندین.

سیر رمان,صحنه سازی شخصیت پردازی به قدری منسجم و یک دست و زنده بودن که موقع خوندنش انگار داری فیلمش رو میبینی.

رمان و چیزی که خانم عیسی زاده انتخاب کردن بهترین و درست ترین انتخاب بوده چون با زبان طنز اعتیاد و عمق فاجعه رو به خواننده نشون داد که هم با لذت و شوق بخون هم به عمق دردش برسه.

در مورد غلط املایی و نگارشی اینو بهتره بدونید که اصلا این عیب نویسنده نیست چون نویسنده فقط کارش نوشتنه و جه بسا نویسندگان بزرگ دنیا از نظر املایی و نگارشی سواد بسیار ضعیفی دارن و اون مار ویراستاره ک بعد از پایان محتوارو درست میکنه و اینارو کسی ایراد میگیره که از نظر ویراستاری واقعا باسواد باشه یا حداقل نویسنده قابل قبول و خوش قلمی باشه.

باز هم میگم نظر شخصی گفتن مساوی با بی احترامی و بی حرمت کردن خودتون بود و بس.

یا علی

كاملا مخالف هستم 

نقد زماني ارزنده و ارزشمند هست كه بتونيد كمك كننده باشيد نه تنها تخريب كننده 

اگر تونستيد كمك كننده ي يك نويسنده باشيد مَي تونيد ادعاي بي طرفي كنيد 

اگر واقعا بي طرف باشيد در نقد منفي كه ممكن خواننده رو بارها به چالش بكشه نظر شخصي رو در قالب كنايه نمي گفتين كه واقعا مَي تونه جاي بحث داشته باشه

انشاي مدرسه كلام صحيحي نيست چه بسا كه سطح فكر نقد كننده رو مَي رسونه 

داستان رو بايد جوري نقد كرد كه نويسنده ، خواننده هاي اون رمان راحت قبول كنن نه اينكه اون ها رو نفهم بدونه و بگه طنز نيست چون من نخنديدم كه فقط با همين كلام حق مطلب رو ادا مَي كنه كه چرا چنين نقدي نوشته شده 

واقعا ، خواهشا يا نقد نكنيد يا وقتي نقد مَي كنيد فقط هدفتون ساختن باشه نه خراب كردن ، چه بسا فقط خودتون تخريب شخصيتي مَي شيد، اينجا هستيم تا از هم حمايت كنيم نه زير پاي همو خالي كنيم . 

در پناه خدا باشيد 

ویرایش شده در توسط M@hta

لینک به ارسال

در در 19 تیر 1398 در 23:36، ihawni گفته است :

با سلام

قبل از هر سخنی باید بگم بنده هیچ گونه قصد توهین ندارم و کاملا نظر شخصیم رو اعلام می کنم. امیدوارم سوءتفاهم پیش نیاد.

اول اینکه خلاصه و مقدمه اتون مناسب نبود. شروع خیلی ضعیفی داشتین. (با عرض پوزش انگار یک انشای دوران مدرسه روایت میشه!) علائم نگارشی به خوبی رعایت نشده بود. اکثرا جمله بندی ناقص و نادرستی داشتین.

رمان شما به ژانر طنز و عاشقانه نوشته شده. ولی من متاسفانه با هیچ یک از صحنه های رمان نخندیدم. این برداشت رو از نوشته هاتون کردم که سعی داشتین با طنازی و استفاده از الفاظ نامربوط (خصوصا شخصیت کیانا) خنده رو به خواننده متحمل کنید. نوع تعریف هایی که از شخصیت ها میشد، برای من دلنشین نبود. (به خصوص در بدو رمان، توصیف پدر و مادر کیانا) خیلی جاها صحنه ها رو گم می کردم و فضاسازی اصلا نمی تونستم توی ذهن انجام بدم. ظاهر و مکان برای من گنگ بود! (البته نه همه جا) به نظرم جاهایی رو هم اغراق می کردید. مثل صحنه دستگیری برادر کیانا و رفتن اون به اداره پلیس...اصلا نتونستم درک کنم که پلیس به این راحتی با یه به قول معروف، فیلم اومدن؛ بزاره بدون سند و مدرکی فرد آزاد بشه. مگه خودشون با خانواده ها تماس نمی گیرن؟! در کل، رمان شما جای تأمل خیلی بیشتری داشت و می تونستید با خلاقیت ذهن نوشته هاتون رو زیبا کنید. اگر هم قصد شما نشون دادن معذل هایی مثل اعتیاد بوده، میشد به طریق دیگه نمایش بدین.

باز هم مذکر میشم بدون نیت بدی رمان شما رو برای خودم نقد کردم. موفق باشین! @M@hta

عزیزم ممنون از نقدتون

خلاصه و مقدمه ی من انچنان تعریف هایی ازش شده ک هنوز از خود رمان نشده پس بیاییم و واقع بین باشیم

در مورد اغراق بایدبگم ک اغراق جزعی از نوشته طنزه! اگه در این زمینه مطالعه ندارید لطفا بیشتر مطالعه کنید و اطلاعات اشتباه در اختیار دوست داران متون طنز نذارید!

در رابطه با ابتدای رمان باید بگم حتما اثار م.معدب پور رو مطالعه کنید تا متوجه این سبک از شروع رمان بشید!

دیالوگ های طنز کسی رو وادار ب خنده نکرده، بلکه هرکس ک با درک درست رمان رو بخونه متوجه میشه ک دیالوگ فقط کامل کننده ی یه اتفاق هستش و باهم سبب ی انفجار هستن!

ما توی متن طنز قرار نیست مثل ی متن اجتماعی در رابطه با ی مشکل اجتماعی توضیح بدیم! بلکه اون رو توی لفافه میپیچیم تا ذره ذره ب خواننده تزریق بشه!

این که گفتید توصیفات کم بود رو اصلا قبول ندارم چون بارها از توصیفات زیاد و گیرا تعریف و شکایت شنیدم!

منتظر نقد من باشید تا درست نقدکردن رو یاد‌بگیرید!

یه مثال هست ک میگه ادما هیچ وقت ب ی قطار بی حرکت سنگ نمیزنن! مطمئنن من توی درجه ی خوبی از نوشتن هستم ک دارن بهم سنگ می زنن! مرسی که این رو بهم ثابت کردید

موفق و موید باشید!

یاعلی

ویرایش شده در توسط M@hta

لینک به ارسال
افتخارات

سلامممممم

مهتااااااااادخترررر چیکار کردییییی عاشق رمانت شددددم توروخدا تند تند پارت بزاااررررررررر

وای عالی بود عالی 

رادمان عوضییی عاشقشم

لینک به ارسال
افتخارات

طنزت خیلی خوبه سر بعضی از تیکه ها بلند بلند می خندیدم رمانت حسابی حالم رو خوب کرد

شخصیت کیانا خیلی دوست داشتنیه دقیقا همه چیز سرجای خودشه

و حسی که کیانا به پدرش داشت و به خوبی نشون دادی 

منتظر پارت های بعدی هستم عزیزم

لینک به ارسال
افتخارات

اگه تونستی به رمان منم یه سر بزن بوووس

@M@hta

لینک به ارسال
افتخارات

در 1 ساعت قبل، shell_s.h گفته است :

سلامممممم

مهتااااااااادخترررر چیکار کردییییی عاشق رمانت شددددم توروخدا تند تند پارت بزاااررررررررر

وای عالی بود عالی 

رادمان عوضییی عاشقشم

چشم 

چش مایی شما ممنون که وقت گذاشتی

لینک به ارسال
افتخارات

وااایی خدا من رمان طنز زیاد خوندم ولی هرچچی مقایسه میکنم هیچکدوم به پای این رممماااان نمی رسه هر پارتش رو که میخونم ا خنده ولو میشم😂

لینک به ارسال

در 2 ساعت قبل، atash گفته است :

وااایی خدا من رمان طنز زیاد خوندم ولی هرچچی مقایسه میکنم هیچکدوم به پای این رممماااان نمی رسه هر پارتش رو که میخونم ا خنده ولو میشم😂

نظر لطفته عزیز دل، ممنون از انرژی مثبتت

لینک به ارسال
افتخارات

رمان قشنگی بود، موفق باشید

لینک به ارسال

اصلا نابودم کردی بابا!!!

این کیانا چقـــدر باحاله خدایا

فقط این باقلواها!!از خنده دیوارو کم مونده بجوم!!

عالیه عالیه همین فرمون بری جلو فردا پس فردا باید کفن و دفن شم من!و دلیلشم خنده ی زیاد بوده باشه!

زودتر بنویسش...

این رادمان هم که اصلا نمیشه پیش بینیش کرد هردوفعه یه جوره هههه

لینک به ارسال

در 7 دقیقه قبل، Ana_rad گفته است :

اصلا نابودم کردی بابا!!!

عالیه عالیه همین فرمون بری جلو فردا پس فردا باید کفن و دفن شم من!و دلیلشم خنده ی زیاد بوده باشه!

زودتر بنویسش...

راســـتی سلام نکردم!!!

سلام و علیکم!

خعلــی عالیه !!

در 7 دقیقه قبل، Ana_rad گفته است :

لینک به ارسال

در 15 ساعت قبل، Ana_rad گفته است :

اصلا نابودم کردی بابا!!!

زودتر بنویسش...

ایرانت باشه دختر

ممنون نظر لطفته 

ممنون از انرژیه مثبتت

لینک به ارسال
افتخارات

مهتایییی من پارت اخرووو خوندم به شدتتت میدوستمششش❤❤❤

لینک به ارسال