رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا

♦️🔷فراخوان جذب ویراستار 🔷♦️

این اطلاعیه دیگر فعال نیست

Aty.s

*به نام آفریننده قلم*🤩

 سلام و درود خدمت تمامی کاربران انجمن نودهشتیا🙃

ضمن عرض ادب و خسته نباشید به تمامی همکاران عزیز اعم از گروه های: ناظران، منتقدان، ویراستاران، گرافیست ها و.... تیم مدیریتی و سرپرستان انجمن؛ خوش آمد گویی می کنیم از تمامی کاربران "تازه وارد و  عادی" و در کل به تمامی خانواده نودهشتیا.

همانجور که از اسم تاپیک مشخصه، مایلیم افرادی را که به ویراستاری یا ویرایش صحیح متون کوتاه علاقه دارن جذب کنیم تا در کنار هم گروهی از همکاران تحت آموزش تشکیل بدیم.

خب حالا شاید بپرسید:《چطور همکار و چطور تحت آموزش؟!》

جواب اینجاست که قراره به زودی گروهی تشکیل بدیم که در آن تمامی ویراستاران حرفه ای و تازه وارد در کنار ویرایش و تصحیح رمانهای انجمن، در هفته یک متن را قرار داده و برای تست کردن سطح پیشرفتمون ویرایش کنیم!

برای مثالی عامیانه تر باید به عرضتون برسونم:《 کسانی که در این تاپیک اعلام آمادگی می کنند، ابتدا توسط سیستم بررسی خواهند شد؛ در صورت پذیرفته شدن، پیام خصوصی با عنوان "تست ویراستاری" با بنده یعنی @Aty.s  ایجاد و مورد اولین تست قرار می گیرند. در صورتی که به قوانین لازم در باب ویرایش صحیح مقید باشند و تست را با دقت ویرایش کنند، وارد گروه ویراستاران انجمن خواهند شد و در اولین فرصت برای رمانی تگ می شوند》

اما هنوز اصل مسئله بیان نشده...!

"  برای گروه ویراستاران انجمن نودهشتیا، گروهی مبنا بر آموزش گروهی ایجاد شده که در هر هفته، یک متن کوتاه در آن قرار می دهیم و تمامی ویراستاران (از جمله خود سرپست) موظف اند آن را ویرایش و قرار دهند تا با این کار از نقاط ضعف خود در باب ویرایش مطلع شویم و در کنار هم رفع اشکال کنیم تا در آینده ویراستاران موفق و حرفه ای باشیم."

از نظر بعضی دوستان، ویرایش کاری پر دردسر و وقت گیری است که بسیار دشوار و.... اما این چیز درست نیست! این تنها تفکری منفی در مسئله با ویرایش است که باید از خودمون دورش کنیم و برای تکذیب این تفکرات مایلیم نقاط مثبت ویرایش رمان یا داستان هارا با هم مرور کنیم:

1. ویرایش، اصلاح متن، جایگذاری صحیح کلمات، همسان سازی نثر و... همانند بازی با کلمات و سنجش هوش و دقت است.

2. خواندن بهترین و به روز ترین رمانها و داستان های انجمن و دنیای نویسندگی.

3. یکی از مزیت های مطالعه زیاد، تقویت قوای تخیلی ما برای فضا سازی های محتوای داستان است.

4. کسب اطلاعات فراوان در رابطه با ژانر های مختلف و لمس احساس نویسندگی.

5. خواندن و کار کردن در دنیای ویراستاری، به روان شدن قلم شما کمک بالایی خواهد کرد.

اینها 5 مزیت ورود در دنیای ویرایش است که از تجربیات خود بنده براتون گفته شده اما در نظر داشته باشید که همه ما می دانیم برای آغاز کاری، چه در دنیای واقعی، چه فضای مجازی ابتدا نیاز به علاقه و تمایل شدید به اون کار داریم! 

پس اولین قدم طلایی برای ویراستار شدن" علاقه بالا برای بازی با کلمات و ویرایش" است.

دوستااااان گل بشتابید و در این فراخوان شرکت کنید تا در کنار هم برای پیشرفت در این زمینه تلاش کنیم و به امید موفقیت بالا و تثبیت خود استوار و محکم قدم برداریم...

اطلاعات بیشتر:

ویراستار کیست؟

آموزش نکات ویراستاری

و نکته ی لازم به ذکر این است که دوستانی که عنوان کاربر تازه وارد دارند، نمی توانند در تست شرکت کنند و باید ابتدا با فعالیت در تاپیک ها، به مقام کاربر عادی برسند.

دوستان عزیزی که کاربر هایی رو می شناسند که تمایل به همکاری با ما دارند، لطفا آن ها رو در این تاپیک تگ کنند.

با تشکر از شما

** تیم مدیریت نودهشتیا**

لینک تاپیک درخواست:

 ×
×
  • اضافه کردن...