رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام بچه ها 

هدف از این تاپیک اینه که تجربه هاتون رو از نویسندگی اینجا واسه بقیه بگین، نکاتی که یادگرفتین و دوست داشتین همون اول کار یه نفر باشه که اونا رو یادتون بده ولی ناچار شدین خودتون یاد بگیرین.. 

این میتونه کمک بزرگی به نویسنده های تازه کار باشه و به نویسنده های دیگه هم در گیرایی بیشتر قلمشون کمک میکنه.

پس بدون حسودی و دوز و کلک(که هیچ کدکم اهلش نیستین) تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید.

• پسندیدم 2

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی از چیزایی که خودم از رو تجربه یاد گرفتم اسم رمان و خلاصه رمانه! خیلی از کسایی که میرن تو سایت و میخوان رمان دانلود کنن اول از همه توجهشون به اسم و خلاصه رمان جلب میشه. پس تو انتخاب اسم دقت کنید و سعی کنید اسم رمانتون مخاطب رو جذب کنه و خلاصه رو طوری بنویسید که خواننده مشتاق بشه رمانتون رو بخونه.

• پسندیدم 3

لینک به ارسال

یکی دیگه از چیزایی که من خیلی از دوستان رمان خونم شنیدم اینه که میگن: اههه رمانا همش تکراری شده! پسره همیشه خوشتیپ و پولداااااار و خوش هیکله و مغرورررر ولی آخرش عاشق دختره میشه و دختره خوشبحالش میشه!

سعی کنین موضوع های جدید رو برای نوشتن انتخاب کنین. اگه اهل رمان خوندن باشین متوجه میشین که هر دوره تقریبا رمان های مشابه مد میشه مثلا یه مدت رمان همخونه ای مد شده بود یه مدت مد شده بود یکی از شخصیت ها سرطان میگیره و....

سعی کنین خلاف این مد ها باشین یا حداقل بنیانگذار یه مد جدید! 

• پسندیدم 3

لینک به ارسال

و اینم بگم هرچی بیشتر مطالعه داشته باشتید چه رمان چه کتابهای علمی و .. مسلما رو قلم نویسنده تاثیر میذاره.

سعی کنید رمانتون به واقعیت نزدیک باشه مثلا اگه شخصیتتون پزشک هست اول برید یکم درمورد پزشکی اطلاعات جمع کنید تحقیق کنید یا حتی از اصطلاحات پزشکی تو رمانتون استفاده کنید تا خواننده باورش بشه شخصیت شما پزشکه!  نه اینکه من دیدم بعضی ها مینویسن دختره پزشکه در صورتی که مشخصه نویسنده هیچ اطلاعی از شغل پزشکی نداره(پزشک یه مثال بود در مورد شغل های دیگه هم اطلاعات همینطوره)

و اینکه اگه از یه کلمه یا اصطلاح برای بار اول تو رمان استفاده می کنین یه توضیح خیلی کوچولو تو پرانتز در موردش بدین. برای خودم پیش اومده رمانی خوندم که معنی یه سری کلمات و اصطلاحاتشو نمیدونستم. 

مثلا بریس(گردنبند طبی)

• پسندیدم 3

لینک به ارسال

واسه نویسندگی من همه ی رمانمو یهو نمینویسم.گاهی اوقات بخاطر حوصله ای که میکنم بعضی از اتفاقای بامزه روز مره رو هم تو رمان میزارم.تجربه کلیم اینه که من فقط اراده میکنم بنویسم و قلمو بدست میگیرم بقیه رمان خود ب خود میاد.سخت نیس. تخیل قوی میخواد

• پسندیدم 3

لینک به ارسال

سلام راستش یه سری نکات رو میخاستم بیان کنم بعنوان خواننده ی رمان نه نویسنده!

اول این که یه چیزی راجع به ژانر رمان:

رمان کلکلی چیزیه که زیاد دارم می بینم. کلکل ژانر نیست!

دوم: تکرار حروف در دیالوگه!

مثلا ؛ آرررهههههه یا نهههههه . تکرار حروف برای نشون دادن هیجان از زیبایی و جذابیت رمان کم میکنه.

سوم: سعی کنید واقعی تر بنویسد

مثلا ؛ یه پسر 21 -22 ساله پزشکه! یا همه ی شخصیتای داستان کارخونه دارن.

این سه موردی بود که زیاد دیده بودم. البته نه تو سایت.(یه وقت به کسی توهین نشده باشه :) )

خیلی موارد تو ذهنم هست که سر فرصت میگم ! موفق باشید.

• پسندیدم 2
  • تشکر 1

لینک به ارسال

بیشتر موارد رو خودتون گفتید اما خب یکی دیگه از چیزهایی که نویسنده ها رعایت نمیکنن تکرار کلمه هاست..مثلا یک کلمه رو چند بار تو یه جمله تکرار میکنن..این از جذابیت رمان کم میکنه..سعی کنید از کلمه های تکراری زیاد استفاده نکنید

یه چیز دیگه هم احساساتی هست که شخصیت های توی رمان دارن..مثلا نویسنده باید یه جوری رمانش رو بنویسه که مشخص باشه تو این وضعیت فلان شخصیت چه حسی داره..منظورم اینکه سعی کنید احساسات شخصیت هارو به خوبی نشون بدید

مورد بعدی جمله بندی هاست..سعی کنید جمله هاتون رو ادبی تر و زیباتر بنویسید..مثلا به جای"سریع به سمت بیمارستان رفت" بنویسید "با عجله به سمت بیمارستان دوید".. البته این فقط یه مثال بود..

موفق باشید❤

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، f_nassari گفته است :

مثلا ؛ آرررهههههه یا نهههههه . تکرار حروف برای نشون دادن هیجان از زیبایی و جذابیت رمان کم میکنه.

این سه موردی بود که زیاد دیده بودم. البته نه تو سایت.(یه وقت به کسی توهین نشده باشه :) )

چه خوب که به عنوان یه خواننده نظر دادید. سه موردی که گفتین خیلی کارآمد بود ممنون.

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Roya_m گفته است :

بیشتر موارد رو خودتون گفتید اما خب یکی دیگه از چیزهایی که نویسنده ها رعایت نمیکنن تکرار کلمه هاست..مثلا یک کلمه رو چند بار تو یه جمله تکرار میکنن..این از جذابیت رمان کم میکنه..سعی کنید از کلمه های تکراری زیاد استفاده نکنید

یه چیز دیگه هم احساساتی هست که شخصیت های توی رمان دارن..مثلا نویسنده باید یه جوری رمانش رو بنویسه که مشخص باشه تو این وضعیت فلان شخصیت چه حسی داره..منظورم اینکه سعی کنید احساسات شخصیت هارو به خوبی نشون بدید

مورد بعدی جمله بندی هاست..سعی کنید جمله هاتون رو ادبی تر و زیباتر بنویسید..مثلا به جای"سریع به سمت بیمارستان رفت" بنویسید "با عجله به سمت بیمارستان دوید".. البته این فقط یه مثال بود..

موفق باشید❤

آره دقیقا. من خودم حواسم نبود و توی رمانم از یه کلمه زیاد استفاده میکردم که خوشبختانه با تذکر یکی از بچه ها درستش کردم.

• پسندیدم 1

لینک به ارسال
در در 20 تیر 1397 در 19:44، ZHILA گفته است :

واسه نویسندگی من همه ی رمانمو یهو نمینویسم.گاهی اوقات بخاطر حوصله ای که میکنم بعضی از اتفاقای بامزه روز مره رو هم تو رمان میزارم.تجربه کلیم اینه که من فقط اراده میکنم بنویسم و قلمو بدست میگیرم بقیه رمان خود ب خود میاد.سخت نیس. تخیل قوی میخواد

آره وقتی حسش باشه انگار بهتر میشه نوشت.

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

تجربه خاصی ندارم . بیشتر خواننده ام .فکر میکنم مربوط به قوه ی تخیل آدما باشه بیشتر

• پسندیدم 2

لینک به ارسال

سلام به همه ى عزيزان

داستان هاى زيادى خوندم وچندين ساله كه مشغول به نويسندگى هستم.به نظرم يه نويسنده بايد اول ازهمه كتاب هاى مختلفى بخونه تا بتونه ديدگاه خودش رو زياد كنه .مهم تر از همه وقتى يك داستان رو مى خوانيد صرفاً فقط براى فهميدن اتفاق ها نخوانيد بلكه به سبك يك ويراستار آن را بخوانيد تا هم تجربه وهم از آن مباحث  مثل علائم نگارشى،پاراگراف بندى و.....ياد بگيريد.

مهم تراز همه اگر مى خواهيد داستانى شروع كنيد با هدف اينكارو كنيد همه ى ما با نوشته ها وتوصيف واقعيت ها مى توانيم تجربه هاى خوبى به خواننده هاى نوشته هامون بديم و تنها صرفا براى تخليه ى هيجان درونيتان قلم به دست نگيريد .♥️♥️♥️

• پسندیدم 3

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، hopewritet313 گفته است :

آره وقتی حسش باشه انگار بهتر میشه نوشت.

💜

• پسندیدم 2

لینک به ارسال
در در 27 تیر 1397 در 02:56، f_nassari گفته است :

مجددا سلام

عشقای دانشگاهی! یه سری رمانا میخونیم که عشق رو به دانشگاه میکشن (البته درسته که به سلیقه ی نویسنده بستگی داره . ولی نویسنده های محترم و عزیزمون باید بدونن خواننده هم باید خوشش بیاد از داستان)

نویسنده های گرامی ! اکثر خواننده هامون دخترا هستن و اکثرا هنوز وارد دانشگاه نشدن. ما باید به خواننده هامونم فکر کنیم. نباید جوری باشه که خواننده هامون فکر کنن نیمه ی گمشده تو دانشگاه ریخته!

دانشگاه رو سعی کنید بیشتر محل تحصیل نشون بدید تا محلی برای پیدا کردن عشق.

اصلا قصد توهیین ندارم خوشگلا

قلمتون پایدار❤️

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری