رفتن به مطلب
roya_k

درخواست ناظر رمان نگاهی دیگر

پست های پیشنهاد شده

سلام ممنون میشم که رمان پر از عیب و ایرادم توسط یه ناظر مورد نقد قرار بگیره تا من اصلاحش کنم:)

ناظرای محترم رسیدگی کنین خواهشا ممنون😊

@samanehaminian69

• تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفاً در كمترين زمان ممكن نقد اين رمان رو انجام بديد و اينكه تا آخر رمان شما همراه نويسنده ى عزيزمون خواهيد بود .

لطفاً تاريخ شروع و تاريخ تحويل رمان رو همانند ناظران ديگه بزنيد و كارتون رو شروع كنيد عزيزم♥️

@Avin.am

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

با سلام خدمت شما نویسنده ی عزیز❤️

ممنون که به من اعتماد کردین و من تا پایان رمانتون همراه شما هستم😊

تاریخ شروع:۹۷.۷.۲۵

حداکثر تاریخ تحویل:۹۷.۷.۲۷

😊❤️

• تشکر 2

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، Avin.am گفته است :

با سلام خدمت شما نویسنده ی عزیز❤️

ممنون که به من اعتماد کردین و من تا پایان رمانتون همراه شما هستم😊

تاریخ شروع:۹۷.۷.۲۵

حداکثر تاریخ تحویل:۹۷.۷.۲۷

😊❤️

لطفاً نقد رمان رو اول براى من تو خصوصى بفرستيد و من در صورت تاييد و نقد درست تو صفحه ى نقد قرارش ميدم😘😘

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

به نام خدا

نقد رمان «نگاهی دیگر» را آغاز می کنیم:

سلام بر شما دوست عزیز  

اسم:اسم رمانت مشکلی نداشت و زیبا بود و من به شخصه جزو دسته کسایی هستم که از این مدل اسم ها خوشم میاد.همونطور که تو خلاصه هم مشخص کرده بودین رمان،به این اسم ربط داره و انشاالله که در ادامه هم به این اسم برسیم.

جلد:طراحی جلدت قشنگ بود ولی با توجه به فضای رمانت بیشتر به عاشقانه میخوره تا پليسى عزيزم 

خلاصه:خلاصه رمانت هم خوب بود و به دو شخصیت رمان اشاره کرده بودین.البته خلاصه میشه چکیده ای از کله داستان و این متن بیشتر به مقدمه می خورد تا خلاصه عزيزم 

مقدمه:مقدمه رمانتون هم قشنگ بود و کاملا مناسب مقدمه بود و من خیلی از متنش خوشم اومد...!

شروع:شروعتون هم با اینکه دکلمه بود ولی کاملا مناسب شروع بود و یجورایی همون به نام خدا ولی طولانی تر و زیبا تر بود و از این بابت ممنونم.

ژانر:ژانر هایی که استفاده کرده بودی درست بود ولی اگر پلیسی رو هم بهش اضافه کنی درست تر بشه چون داستان اصلش پلیسیه...پس پلیسی رو هم به ژانرات اضافه کن حالا میتونی فقط اضافه کنی یا میتونی به جای ماجراجویی بزاریش...

ایده:ایده رمانت با اینکه چیز جدیدی نبود ولی یه مدل دیگه و متفاوت با رمان های پلیسی نوشته بودی!البته زیاد هم فرقی نداشت ولی به هر حال با دیگر رمان ها متفاوت تر بود و این قشنگش میکرد و بگم که رمان های پلیسی طرفدار های زیادی داره و از این بابت نگران نباش!

سیر:رمانت نه خیلی آروم بود که خواننده خسته بشه و نه خیلی سریع بود که خواننده زده بشه!یه چیز متوسط بود ولی متوسط رو به تند که اگر متوسط یا حتی متوسط رو به آروم بشه چیز قشنگ تری از آب در میاد...پس سعی کن یکم وقت بیشتری روش بزاری و به جملاتت بیشتر اهمیت بدی !در اولین فرصت رمانت رو بخون و ایراد هات رو برطرف کن و یکم با جزئیات ترش کن!

شخصیت:نمی خوام ناراحتت کنم ولی اصلا برای شخصیت هات وقت نزاشتی و از اول تا جایی که خوندم شخصیت ها برام گنگ بود و این اصلا خوب نیست!مثلا فقط گفته بودی رادوین خیلی مغروره و تازه و یه جایی به شیطون و پررو بودن آرتام اشاره کرده بودی...برای خوده شخصیت اصلیت که آرشیدا بود هم اصلا وقت نزاشتی و باید از تو متن متوجه میشدی که آرشیدا دختری شیطونه...باید تویه شخصیت سازی که یکی از مهم ترین موارد توی نوشته وقت خیلی بیشتری بزاری و درستش کنی!

دیالوگ و مونولوگ:مونولوگ که اصلا نداشتی و میشه گفت مونولوگ همون شخصیت افراده و باید درستش کنی!اما در دیالوگ هات باید بگم بیشتر داستان رو توی دیالوگ جا دادی و باید در نکات نگارشی دیالوگ هات کار بشه و دقت بیشتری براش بزاری!یه جایی نوشته بودی:«یعنی چی هر بار سر تکون میده بهم بر خورد.»

این جمله باید درست بشه چون من با دو سه بار خوندن متوجه منظورت شدم!

جمله درست میشه این:«یعنی چی هر بار سر تکون میده؟!بهم برخورد!»

توصیفات:توصیفات شامل سه بخش میشه:مکان_ظاهر_احساس و حالت!

مکان_توصیفات مکانت زیاد خوب نبود و من به شخصه نمی تونستم تو ذهنم اون جایی رو که نوشته بودی تصور کنم...باید راجب اون مکانی که شخص توش قرار داره بیشتر توضیح بدی.یه جایی آرشیدا تو پارکه بعد به دلارام زنگ میزنه و میگه بیا پارک.بعد دلارام هم میگه باشه و قطع میکنه و میاد همون پارک...شما باید مشخص می کردی که اون پارک کجاست و اینکه آرشیدا باید به دلارام می گفت که مثلا توی فلان پارکم یا مثلا همون پارک همیشگی...این باید درست بشه خوشگل

ظاهر_می تونم بگم فقط آرشیدا و آرتام رو تازه خیلی کم توصیف کرده بودی و این اشتباهه...خواننده باید تمام شخصیت ها رو تو ذهنش به یه شکلی تصور کنه و این شما نویسنده هستید که باید ظاهر شخصیت ها رو توصیف کنی تا خواننده راحت تر باشه...این رو درستش کن...من به تو ایمان دارم

احساس و حالت:توصیف احساس و حالتت بد نبود ولی باید بازم روش کار بشه قشنگ!

نثر:خدا رو صد هزار مرتبه شکر که از یه نثر که محاوره بوده استفاده کردی و ازت تشکرمیکنم که دو نثره نکردی رمان رو!

زاویه دید:زاویه دیدت از نگاه آرشیدا و آرشام بود چیز خاصی ندیدم که بگم دیدی که فلانی داشت اشتباهه و مغایرت داره با چیزی که باید باشه.دید مناسبی داشت و خوب بود!

علائم نگارشی و غلط املائی:اینا رو باید درست کنی گلی:

(لکسوس)ش_لکسوزش

میـ گذشتم_می گذشتم

ادااشو_اداشو

ه ول_هول

برداربخورش_بردار بخورش(باید بینه بردار و بخورش فاصله بزاری)

هوا خیلی هوا سرد شده بود_هوا خیلی سرد شده بود..

همین گل گلی!

باور پذیری:بخاطر اینکه رو شخصیت،مکان و جزئیات جمله دقت نکرده بودی خواننده سخت اون موقعیت رو درک میکنه و این سطح باور پذیری رو پایین میاره و با درست شدن این چند تا چیز باور پذیری هم کامل کامل میشه!

نکات اخلاقی:تنها چیزی که من دیدم کلمه:«بشاشم.»بود که باید درست بشه.اینکلمه،کلمه زشت و زننده ایه و شاید برای افرادی خنده دار باشه ولی باید درست بشه چرا که نکته اخلاقی به حساب میاد!

رعایت و شرع قانون اسلام:خدا رو شکر من چیزی ندیدم و انشاالله در ادامه هم چیزی نبینم!

تکرار کلمات:تو این مورد هم من چیزی ندیدم و از این بابت ممنونم!

رعایت هدف سازی پارت ها:تو بعضی از پارت ها یهو قضیه رو ول کرده بودی و خب باید درستش کنی و به یه سر انجامی برسونیش!مثلا پارت اول و دهمت اینجوری بود...

این فرق داره با اینکه پارت رو تا یه جایی بنویسی و ول کنی بعد دقیقا ادامه همون رو در پارت بعد بنویسی...اشتباه نکنی قشنگ!

با توجه به ایده خوبی که داری اگر نکاتی رو که گفتم درست کنی رمانت،رمان خیلی خوبی خواهد شد.

امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشی و بدون که من تا آخر رمانت همراهت هستم!

لطفا نام ناظر رو در پارت اول(پارتی که مشخصات رمان رو نوشتی)قرار بدین!

🎀گروه نقد و ناظران سایت نودهشتیا🎀

@roya_k

Avin.am

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال

متشکرم از زحماتتون ممنونم سخته ولی حتما درستشون میکنم

• تشکر 1

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، roya_k گفته است :

متشکرم از زحماتتون ممنونم سخته ولی حتما درستشون میکنم

خواهش میکنم عزیزم وظیفست اگر سوالی بود میتونی از من بپرسی قشنگ😊

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، Avin.am گفته است :

چطوری بیشتر رو فضایه رمان و شخصیت هام کار کنم!!!؟

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، roya_k گفته است :

در 34 دقیقه قبل، Avin.am گفته است :

عزيزاى دل لطفاً در خصوصى با هم در ارتباط باشيد♥️😘😘

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، roya_k گفته است :

در 34 دقیقه قبل، Avin.am گفته است :

عزيزاى دل لطفاً در خصوصى با هم در ارتباط باشيد♥️😘😘

• پسندیدم 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری