رفتن به مطلب
bahareh

نقد رمان آبی انتقام

پست های پیشنهاد شده

رسیدگی بشه...

چون میخواستم از اول ویرایش کنم گفتم دیگه دوباره کاری نشه اساسی ویرایش کنم

ممنون

http://forum.98iia.com/topic/1141-♥-رمان-آبیِ-انتقام-bahareh-♥/

• پسندیدم 1
  • تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام و خسته نباشید خدمت شما نویسنده ی عزیز❤

ممنون از اعتماد شما.رمان شما رو میخونم و نقدم رو بهتون میگم

لطفا صبور باشید

تاریخ شروع: ۲۴/۶

تاریخ پایان حداکثر تا ۲۷/۶

ویرایش شده در توسط Roya_m
  • پسندیدم 1
  • تشکر 2

لینک به ارسال

بسم الله الرحمن الرحیم 
با سلام و خسته نباشید خدمت شما نویسنده ی عزیز❤
نقد رمان آبی انتقام

اسم:اسم رمانتون با توجه به موضوع و توصیفاتی که در رمان کردید خوب بود و ایرادی نداشت.انتخاب خوبی داشتید

جلد:جلد رمانتون هم خوب بود.چشم های ابی با پس زمینه ی تیره که ناخودآگاه ذهن خواننده رو متوجه ی فضاسازی رمان میکنه.خوب بود

خلاصه:خلاصه ی خوبی بود.خواننده رو جذب میکرد.ایرادی نداشت

مقدمه:باید بگم این قسمت یکی از مهم ترین بخش های رمانه.مقدمتون خیلی خوب بود.با اسم رمانتون هم همخونی داشت.تو نوشتن مقدمتون خیلی موفق بودید.افرین

شروع:باید بگم شروعی که داشتید کاملا متفاوت بود.با دیالوگ رمانتون رو شروع کردید و خب این خواننده رو کنجکاو تر میکرد تا بفهمه قضیه از چه قراره.خوب بود

ژانر:ژانر رمانتون غمگین پلیسی عاشقانه و هیجانی بود.انتخاب درستی داشتید فقط باید بگم هیجانی ژانر نیست.اون یه تیکه رو اصلاح کنید

ایده:باید بگم ایده تون خاص و متفاوت نبود. البته تعداد کمی هستند که اینطور رمان هایی رو مینویسن.در کل خوب بود

سیر:سیر رمانتون هم خوب بود.روند داستان نه خیلی کند پیش رفته بود و نه خیلی تند.خواننده از داستان خسته نمیشه و این یه نکته ی خیلی مهمه.سعی کنید تا اخر داستان این مسئله رو رعایت کنید تا از جذابیت رمانتون کم نشه

شخصیت: متاسفانه تو شخصیت پردازی خیلی ضعیف بودی.اصلا شخصیت هارو معرفی نکرده بودی و این باعث گیج شدن خواننده میشد.مثلا توی پارت های اولیه هیچ توضیحی درمورد شخصیت ها نداده بودی و یهویی یه شخصیت رو وارد کردی.البته توضیح زیاد هم خوب نیست.در حد متوسط یه توضیح کوچولو در مورد شخصیت ها بده

دیالوگ و مونولوگ:تو طول داستان بیشتر از دیالوگ و مونولوگ استفاده کردی و خیلی کم توضیح دادی.این موضوع هم خوبه چون توضیح زیاد باعث خسته شدن خواننده میشه.ولی یه اشکال داشتی که خیلی هم به چشم میومد.حتما موقع نوشتن دیالوگ ها اسم هاشون رو قبلش بنویس چون خواننده واقعا گیج میشه.این نکته رو سعی کن حتما رعایت کنی.

توصیفات:توصیفات به چهار دسته تقسیم میشن:مکان،ظاهر،احساسات و حالت

مکان: تو توصیف مکان ضعیف بودی.وقتی خواننده داستان رو میخوند تصور زیادی از صحنه ها تو ذهنش نمیومد.یکم بیشتر توضیح بده.مثلا وقتی پانیذ و دوستاش به کارخونه رفته بودن توصیف زیادی از موقعیت ها و خود کارخونه نکردی.البته توصیف زیاد هم خوب نیست.به اندازه توصیف کن

ظاهر:توصیف ظاهرت هم زیاد خوب نبود یعنی اصلا از چهره و ظاهر افراد توضیح نداده بودی.یکم بیشتر رو این قسمت کار کن

احساسات و حالت:توصیف حالت و احساساتت خوب بود و خواننده میتونست به خوبی حال شخصیت هارو بفهمه.مخصوصا اونجایی که عسل زخمی شد.تو اون قسمت توصیف  احساسات پانیذ رو خیلی خوب بیان کردی.

نثر:از نثر محاوره ای استفاده کردی و در طول داستان یک نثر رو به کار بردی.افرین نکته ی مهمی رو رعایت کردی.

زاویه دید:زاویه دید از شخص اول رمان یعنی همون پانیذ بود.اینکه وسطای داستان از زبون سیاوش نوشتی خیلی خوب بود چون خواننده رو کنجکاو میکرد تا با خوندن بیشتر رمانت،بفهمه چه بلایی سر پانیذ اومد.در این بین چند تا از ابهامات هم مشخص شد و این خیلی خوب بود.افرین

علائم نگارشی و غلط املایی:خوشبختانه علائم نگارشی رو به خوبی رعایت کرده بودین.چند غلط نگارشی کوچیک داشتید.یه غلط املایی هم دیدم
تقریبا:تغریبا

باورپذیری:با توجه به توصیفاتی که کردی رمانت زیاد معقول نیست.مثلا باور اینکه یه دختر جوون انقدر راحت بتونه انتقام بگیره و بخواد همچنین گروهی تشکیل بده زیاد قابل قبول نیست.به خصوص تو صحنه های درگیری.اینکه یه دختر تنهایی از پس چندتا مرد بر بیاد یکم غیر عادیه!

نکات اخلاقی:خوشبختانه نکات اخلاقی خاصی تو رمانتون ندیدم.وقتی دو جنس مخالف بغل هم میوفتن از احساساتشون توضیح ندادین،خیلی خوبه افرین.

در نهایت باید بگم امیدوارم از نقدم ناراحت یا دلگیر نشین.من فقط قصد راهنمایی شما رو دارم تا رمان های بهتری بنویسید
قلمتون زیبا و ماندگار💖💖💖

لطفاً اسم ناظرتون رو در پارت اول ويرايش كنيد.

گروه نقد و ناظران سايت نودوهشتيا

@Roya_m🌺

• تشکر 1

لینک به ارسال

خیلی ممنون بابت نقد مفیدت

فقط خواستم یه چند نکته رو بگم...

توصیف شخصیت هام: من از اول میخواستم غیر از توصیف ظاهری و شخصیتی پانیذ هیچ کس رو آنالیز نکنم ... خواستم یه جور گنگ بمونه چون تو پارت های بعد کاملا شخصیت ها واضح میشه!

و این که چطور یه دختر جوون همچین آمادگی مبارزه داره به نظر من خیلی غیر قابل باور نیس. پانیذ یه مبارز حرفه ایه! که البته چطور به این مهارت رسیده هم گفته میشه.

و این که هنوز از شخصی که پانیذ میخواسته ازش انتقام بگیره هیچ گفته نشده...!

ممنونم از وقتی که گذاشتید :))

• تشکر 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

انکی دروید